Ligová ofenziva United? Dle statistik jedna velká hrůza

V deseti ligových zápasech vstřelil Manchester United jen jedenáct branek a z první desítky tabulky Premier League nemá žádný celek tak špatnou ofenzivu. Za vše mluví statistiky útočníků. 

Ligová ofenziva United? Dle statistik jedna velká hrůza

Po příchodu Rasmuse Højlunda se zdálo, že společně s Marcusem Rashfordem mohou tito dva vytvořit velmi úderné duo, které by mohlo prohánět jednu defenzivu za druhou. Zatím to ale vypadá na pravý opak.

Pod Erikem ten Hagem se Rudí ďáblové v letošní sezoně trápí, v deseti ligových duelech nastřádali jen jedenáct branek a žádný celek z TOP 10 nemá horší ofenzivní statistiky.

Z ofenzivní šestky je Marcus Rashford tím jediným, kdo se v Premier League dokázal zapsat do statistik. Za 761 minut vstřelil jeden gól a na další přihrál, přesto se jedná o naprosto tristní bilanci. V rámci očekávaných branek u anglického útočníka svítí číslo 3,07. To po deseti duelech také není příliš vysoké, přesto je ze všech útočníků jednoznačně nejvyšší.

Rasmus Højlund odehrál v Premier League dosud 420 minut, podle xG měl vstřelit 1,36 branek, ale zatím je na nule. Antony je na 403 odehraných minutách při 0,76 xG, i on je dosud bez statistického zápisu.

Další ofenzivní hráči Red Devils už tolik prostoru nedostali. Alejandro Garnacho zapsal 227 minut, Anthony Martial o deset minut méně a Ten Hagem vyloučený Jadon Sancho nastoupil na 76 minut. 

V celkovém součtu se očekávalo, že útočníci Manchesteru United nasází 6 branek, realita je ale jiná. Změní se něco v dnešním klání na půdě Fulhamu? Ze základní sestavy to mohou ovlivnit Antony, Alejandro Garnacho a Rasmus Højlund.