Ponurá nálada v Chelsea. Bitva o záchranu začíná, bojí se fanoušci

Chelsea a chlouba anglické Premier League? Zapomeňte! Fanoušci Blues mají po domácí porážce s Brentfordem 0:2 úplně jiné starosti. Ponuré nálady v táboře ze Stamford Bridge si všímá list The Sun. Cituje pak jednoho z negativně naladěných příznivců, který na sociálních sítích napsal, že „Bitva o záchranu začala.“ Tak zlé to při pohledu na současnou tabulku není. Chelsea je jedenáctá, strašákem budiž fakt, že vyhrála jen tři z deseti duelů a teď čeká na londýnský klub série pěti těžkých zápasů. „Nemusíme vyhrát ani jednou,“ pokračoval fanoušek.

Ponurá nálada v Chelsea. Bitva o záchranu začíná, bojí se fanoušci

Je to změna. A k horšímu. Fanoušci Chelsea byli zvyklí, že se jejich miláčkové perou, když ne o mistrovský titul, tak o účast v pohárové Evropě. V této sezoně ale sklouzli do šedi průměru a fandové jsou přesvědčení, že může být ještě hůř. Pohled na pět nejbližších soupeřů nemohl nabídnout Blues moc náročnějších prověrek formy.

Manažer Mauricio Pochettino má jistě o čem přemýšlet. Teď se sice jeho svěřenci poměří v Carabao Cupu s Blackburnem, ale v pondělí už startuje zmiňovaná „série hrůzy“ na půdě londýnského rivala Tottenhamu.

KAPITÁN UNITED TO PO OSTUDĚ V DERBY SCHYTAL OD LEGEND. SEBERTE MU PÁSKU, VOLÁ PO ZMĚNĚ KEANE

Zápasové menu Premier League následně nabídne Blues bitvy s mistrovským Manchesterem City, aspirantem na pohárovou Evropu Newcastlem či třeba s Brightonem, který dokáže překvapit. Dalším na řadě je pak Manchester United, který má také co napravovat.

List The Sun uvádí, že na Chelsea čeká strašlivý měsíc pravdy a fanoušci týmu ze Stamford Bridge se děsí toho, kam až by se Blues mohli propadnout tabulkou. Momentálně má Chelsea na pásmo sestupu náskok sedmi bodů, jenže pokud by se naplnily oba a „modří“ by bodově jen paběrkovali, mohly by se obavy ze sešupu tabulkou naplnit.

„Proti Brightonu a United snad máme aspoň malou šanci, ale v těch dalších utkání můžeme na body zapomenout,“ odepsal už Blues podle listu The Sun jeden z fanoušků. Jaká bude realita ukážou ale až následující týdny.