Lavia se na svůj debut v Chelsea načeká. Šedesátimilionová posila Blues si v tréninku obnovila zranění kotníku

Jedna z nákladných posil londýnské Chelsea z posledního přestupního období, Romeo Lavia, se na svůj debut v modrém dresu načeká. Hráč, který od svého příchodu laboroval se zraněním kotníku, si dle informací deníků Daily Mail a Marca, v určité fázi hojení své zranění obnovil. Fanoušci Blues se tak na Laviu mohou těšit nejdříve na začátku prosince.

Lavia se na svůj debut v Chelsea načeká. Šedesátimilionová posila Blues si v tréninku obnovila zranění kotníku

Romeo Lavia přišel do Chelsea v rámci posledního přestupního období, ve kterém se vedení londýnského celku pustilo do nakupování ve velkém. Do Chelsea zamířila kromě belgického záložníka jména jako Caicedo, Nkunku, Disasi, Jackson či Palmer.

Chelsea dle portálu transfermarkt.com za léto 2023 utratila 462 milionů eur. Z této enormní částky padlo hned 62 milionů na Laviu. Dražší byl pouze Caicedo.

Lavia je odchovancem Anderlechtu, avšak už v šestnácti letech ho do své akademie zlanařil Manchester City. Devatenáctiletý Belgičan začal za Citizens nastupovat hned od svého příchodu – avšak pouze za rezervní tým. V Premier League 2 nakonec vydržel tři sezony. Za první tým dostal čuchnout pouze v poháru a vedení klubu se ho rozhodlo uvolnit do Southamptonu.

Na jihu Anglie Laviovi stačila pouze jedna sezona mezi dospělými, aby zaujal evropskou špičku. Za Southampton naskočil do 29 ligových zápasů, ve kterých odehrál přes 2200 minut.

Chelsea do klubové kasy Saints poslala 62 milionů eur, avšak Lavia svému novému chlebodárci prozatím nevrátil ani cent. Hráč si poranil kotník během jednoho z letních tréninků pod trenérem Pochettinem a přidal se k Fofanovi, Nkunkuovi či Chilwellovi na soupisku zraněných hned od úvodního kola.

Barcelona se porozhlíží po novém obránci na levý kraj. Přijít by mohl ze Stamford Bridge

Zklamaní budou ti, kteří už vyhlíželi Laviův brzký návrat. Mladý záložník si dle zpráv Daily Mail a Marca v rámci rehabilitační fáze své zranění kotníku opět obnovil a na anglických trávnících ho uvidíme nejdřív na začátku prosince.

“Nedokážu říct, kdy se vráti. Nějak jsem to ještě celé nevstřebal. Po reprezentační přestávce to rozhodně nebude,“ prohlásil nedávno na adresu svého svěřence trenér Pochettino.

Chelsea po rozpačitém úvodu sezony začala konečně sbírat body. V rámci posledních tří utkání porazila Brighton v ligovém poháru a plný počet bodů odvezla rovněž z půdy Fulhamu a Burnley v lize. V rámci následujícího měsíce a půl čekají Blues souboje s Arsenalem, Tottenhamem a Manchesterem City, které se však Lavii s velkou pravděpodobností týkat nebudou.