Kapitán United to po ostudě v derby schytal od legend. Seberte mu pásku, volá po změně Keane

Ostuda a potupa. Manchester United dostal v neděli nařezáno v Premier League od městského rivala City (0:3) a v tabulce se krčí na osmé příčce. Britský tisk a klubové legendy z rudé strany města se po debaklu s Rudými ďábly nemazlí. Největším terčem hněvu se stal kapitán Bruno Fernandes. Třeba Roy Keane, který také nosil v United kapitánskou pásku, naléhá na manažera týmu z Old Trafford Erika ten Haga, aby udělal na místě kapitána změnu.

Kapitán United to po ostudě v derby schytal od legend. Seberte mu pásku, volá po změně Keane

Roy Keane po propadáku v derby ostře zaútočil na Bruna Fernandese a také další slavná jména hráčům United nakládala, co to šlo. Dominance Citizens v derby byla jednoznačná a ve výsledku znamenala snadnou výhru 3:0.

Jako první si rýpl do poražených v pozápasové diskusi na Sky Sports Jamie Carragher, expert, jenž zářil v dresu konkurenčního Liverpoolu.„Bruno Fernandes by neměl být kapitánem,“ rozproudil debatu.

Kteří tři manažeři mají v Premier League rozkývané židle? Horko je v Manchesteru i na jihu Anglie

A Roy Keane, jemuž dělal společnost ve studiu také další z bývalých kapitánů United Gary Neville, souhlasil. „V derby jsem Bruna pozorně sledoval a určitě bych ho stáhl z pozice kapitána, to vím stoprocentně,“ konstatoval.

„Vím, že je to velké rozhodnutí. Ten Hag udělal před sezonou na pozici kapitána změnu, ale Bruno Fernandes na to nemá. Je to talentovaný hráč, o tom není pochyb. Když jsem ale viděl, jak v derby neustále kvílí a sténá, neustále mává rukama... To považuji od kapitána United za nepřijatelné. Pásku bych mu vážně vzal,“ dodal. „Dělal přesný opak toho, co bych od kapitána chtěl.“

Manchester City vyhrál 3:0, největší hvězdou derby byl autor dvou branek Erling Haaland, třetím gólem korunoval potupu United Phil Foden. V čele Premier League je Tottenhal s 26 body, Citizens jsou třetí, United pak až osmí se ztrátou jedenácti bodů na lídra.

Sancho je nechtěný, ale kádru chybí. Která jména by jej mohla na Old Trafford v lednu nahradit?

© Manchester United FC