Guardiola: Arsenal, Chelsea i United utrácí více než my. Už nám nikdo nemůže vyčítat, že si kupujeme úspěch

Pep Guardiola se stále nevzpamatoval z toho šoku, že byl v posledním ligovém kole Arsenalem přemožen 0:1, díky čemuž si připsal na konto třetí prohru z posledních čtyř utkání.

Guardiola: Arsenal, Chelsea i United utrácí více než my. Už nám nikdo nemůže vyčítat, že si kupujeme úspěch

Nemůžeme se bavit o krizi, přeci jen toto slovo Guardiola snad ani ve své kariéře ještě nepoznal, ale mírné klopýtnutí přeci jen přichází. Mohou za to především absence klíčových hráčů i to, že se anglická liga opět o něco vyrovnala. O to se postarali bohatí vlastníci, jež do svých klubů pumpují mraky peněz.

„Nejsem tím, kdo má ve zvyku na někoho ukazovat, ale pravda je taková, že Arsenal za posily utratil spoustu peněz. Kdybychom tolik utratili my, pak by z toho bylo pozdvižení, ale když to dělají ostatní, tak je to v pořádku,“ neodpustil si jinak velice úspěšný kouč poměrně citelné rýpnutí do celku, který ho předminulý víkend porazil.

„Doba se změnila, dnes má každý peníze. Podívejte se na Newcastle, Liverpool, Chelsea, (Manchester) United, všichni utrácí více než my. My jako City jsme na základě nákupů byli neustále souzeni, ostatní nejsou, ale s tím já problém nemám. Já nejsem tím, kdo má ve zvyku soudit jiné. Je to v pořádku, ať si utrácí, když na to mají. Jen poukazuju, že nás všichni řešili, i když jsme neutratili víc než ostatní,“ poznamenal Guardiola na tiskové konferenci.

Citizens se musí dlouhodobě vypořádat s absencí Kevina De Bruyneho, což je dle mnohých nejlepší záložník světa. Proti Arsenalu jim navíc chyběl i klíčový defenzivní záložník Rodri. Tyto dvě součástky nyní Guardiolovi chybí a kupodivu se to podepsalo na obrazu hry, jenž kromě dvou ligových proher přinesl i vyřazení z poháru.

„Ztráta Kevina je pro nás nejhorší, ale nebudeme se na nic vymlouvat. Zranění mají všichni a do zápasů vždy nastupuje jedenáct hráčů. Víme, že můžeme hrát lépe, než jsme teď ukázali. Budeme tvrdě pracovat a vrátíme se zpátky, tím jsem si jistý,“ věří Guardiola před ligovým utkáním s Brightonem.

Co bude, až Guardiola nebude chtít pokračovat u Citizens? Vedení má v merku jasného nástupce