Zidane největším favoritem na převzetí Manchesteru United? Francouz vysvětluje, proč se tak nestane...

Manchester United je v současné době na ručník. V posledních dnech padl na svém Old Trafford dvakrát jasně 0:3. Nejprve v divadle snů úřadoval v rámci Premier League městský rival Manchester City a poté vyplenil půdu dvacetinásobného mistra země v Ligovém poháru i Newcastle United.

Zidane největším favoritem na převzetí Manchesteru United? Francouz vysvětluje, proč se tak nestane...

Nizozemský odborník Erik ten Hag, jenž na rudé straně Manchesteru pracuje od loňského léta, nemá úplně nejsilnější pozici a na to, aby "Rudí ďáblové" zažili v úvodních deseti kolech hned pět porážek, nehledě na pasivní skóre 11:16, se fanouškům rozhodně nedívá snadno.

Britský Oddschecker už se zabývá i novým možným manažerem, s tím, že zmíněni byli Julian Nagelsmann (17%), Antonio Conte (6%), Ole-Gunnar Solskjaer (3%) či Roy Keane (1,5%). Největším favoritem tak je Zinedine Zidane (20%), jenž je sice volný již dva a půl roku, nicméně dle vlastních slov se do struktur United v současnosti příliš nehrne.

Pohárový kolaps Bayernu s outsiderem? Blamáž, ostuda, zklamání!

Jednapadesátiletý kouč, jenž se věnuje trenérské profesi něco málo přes osm let, má velké renomé, leč dosud pracoval výhradně v Madridu. Nejprve stál v čele rezervy Realu a pak vedl ve dvou různých časových etapách i áčko "Bílého baletu", se kterým zaznamenal tituly v LaLize i bájný hattrick v Lize mistrů.

I když byl od března 2021, kdy na San Bernabéu podruhé končil, spojován s velkou spoustou míst, zatím ještě žádnou další výzvu nepřijal. A to zřejmě bude platit i pro tápajícího obra Manchester United.

"Když jsem byl ještě hráčem, mohl jsem si vybrat téměř každý klub. Jako trenér ale nemám na výběr 50 klubů, do kterých bych mohl jít. Jsou jen dvě nebo tři možnosti," pronesl v interview pro L'Équipe.

"Existují důvody, kvůli kterým možná nebudu moct jít kamkoliv. Například jazyk. Některé podmínky věci vážně ztěžují. Když se mě lidé ptají, jestli nechci do Manchesteru, kroutím hlavou. Anglicky rozumím, ale úplně ji neovládám. Vím, že jsou trenéři, kteří chodí do klubů, aniž by mluvili jazykem oné země, ale já pracuju jinak. Chcete-li vítězit, do hry vstupuje mnoho prvků, je to globální kontext. Vím, co potřebuji k úspěchům," obhajoval své důvody mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000.