S předposledním týmem ligy ještě Vrba nesehrál ani jeden soutěžní duel, ale už se nabízí slovenské branži

Protože se právě probíhajícího Malta Cupu účastní také AS Trenčín a Spartak Trnava, v nejmenší členské zemi Evropské unie se nalézají také slovenští novináři. A právě s nimi hovořil před úterním střetem s německým Sandhausenem (1:2) nový kouč Zlína Pavel Vrba o jejich fotbale, se kterým má své zkušenosti.

S předposledním týmem ligy ještě Vrba nesehrál ani jeden soutěžní duel, ale už se nabízí slovenské branži

V letech 2004 - 2006 totiž vedl tamní Matador Púchov a následující dvě sezony strávil ve strukturách MŠK Žilina, kde slavil hned dvě trofeje.

Budoucí práci u našich východních sousedů by si dokázal představit i v dohledné době "Mám na Slovensku nadále dobré vztahy. Když potřebuji informace o hráčích, tak jsou tam stále lidé, kteří mi je umějí poskytnout," pochlubil se v rámci interview pro sport.cz devětapadesátiletý odborník.

Na Slovensku jsou podle něj některé kluby velmi zajímavé a to zejména ty, které mají velké ambice a chtějí pravidelně hrávat poháry. Na stole však samozřejmě nic není, protože má před sebou záchranářskou misi na zlínské Letné...

"Nikdo mě zatím neoslovil. Určitě jsou kluby, které by mě zajímaly. Vím, že ambice některých jsou vysoké a jak znám pár majitelů, tak se určitě budou chtít posouvat dál. Myslím si, že slovenský fotbal udělal za posledních pět let obrovský skok," chválil odborník, jemuž dvě poslední štace na Spartě a v Baníku příliš nevyšly.

Vrbu by mohlo lákat i mezinárodní dění. Z české lavičky už si ho vyzkoušel a jazykovou bariéru by neměl ani v případě, kdyby časem přezval výběr v čele se Škriniarem, Lobotkou a spol. Ve vedení tamního svazu má navíc mít své sympatizanty.

"Dovedu si takové angažmá představit. Samozřejmě, proč ne? V minulosti už probíhalo i jednání a byl jsem v kontaktu s více lidmi. Slovenská reprezentace má vysoké ambice. Chce pravidelně postupovat na MS a Euro, kde by se chtěla ukázat, takže mě to určitě láká. Je to otázka možností. Proč bych se měl bránit příštím jednáním nebo bychom se vrátili tam, kde jsme začali před několika lety?," ptal se trenér, jehož už pracovní povinnosti zavály i do Ruska či Bulharska.

Od loňského roku však vládne slovenské repre čtyřiapadesátiletý Ital Francesco Calzona, jenž v minulosti asistentsky prošel Neapolí, Perugií, Empoli či Cagliari.

Při příchodu do Plzně jsem si ani neuměl představit, co všechno v tak krátkém čase zažiju, září Holík