Trossard je v Brightonu na odpis, velkokluby ale zájem mají

Leandro Trossard po vynikajícím vstupu do sezóny začal stagnovat, po roztržce se spoluhráčem se dostal mimo sestavu a dokonce měl opustit Velkou Británii. V Premier League je tak jasný jeho přestup a zájem mají téměř všechny velkokluby. 

Trossard je v Brightonu na odpis, velkokluby ale zájem mají

Leandro Trossard se před světovým šampionátem mohl pyšnit vynikající formou. Ve čtrnácti zápasech nasázel sedm branek a ihned se dostal do hledáčku velkoklubů. Dlouho ale hovořil pouze o tom, že se plně soustředí na Brighton.

To se ale v uplynulých týdnech změnilo. Trossard se měl dostat do sporu se svým spoluhráčem a výsledkem byl oddělený trénink. Následně odešel dříve z tréninku a manažer Roberto de Zerbi jej vyloučil ze sestavy.

Krátce před duelem s Liverpoolem byl vyloučen i z tréninku a nedostal se do zápasové nominace. Brighton sice zápas pohodlně zvládl, Trossard ale podle informací anglických médií odcestoval mimo Velkou Británii a rád by si vyjednal přestup.

Osmadvacetiletý hráč je dlouhodobě v hledáčku několika anglických velkoklubů. Tottenham měl nabídnout 12 milionů liber, takovou částku ale Racci odmítli. Ačkoliv Trossardovi po sezóně končí kontrakt, požadují minimálně 25 milionů liber. Ve smlouvě totiž mají možnost aktivovat opci na další rok.

 

"Nepodepíše novou smlouvu, přestup je jeho jediným řešením," uvedl belgický novinář Kristof Terreur. Kromě Tottenhamu se spekulovalo o Manchesteru United a Liverpoolu, oba tyto celky ale tyto spekulace odmítly.

"Newcastle, United, Chelsea, Liverpool, Tottenham. Trossard se chce odstěhovat z Brightonu, ale žádné preference nemá. Jeho agent tak nyní extrémně tvrdě pracuje na tom, aby vyvolal zájem," zmínil novinář CBS Sports Ben Jacobs v podcastu Last Word On Spurs.

Posledním zájemcem poté má být Arsenal. Mikel Arteta o belgickém útočníkovi začal uvažovat poté, co ukrajinský mladík Mykhailo Mudryk dal přednost Chelsea.