Máme tak perspektivní tým, pochvaluje si ve Watfordu Bilič a útočí na postup

Watford si po loňském sestupu nechával ambice na postup do Premier League spíše pro sebe, teď se ale jeho šéf neudržel a pochvaluje si příliv talentovaných mladíků.  

Máme tak perspektivní tým, pochvaluje si ve Watfordu Bilič a útočí na postup

Budeme je tlačit dopředu, oni nás potáhnou. Nějak tak pojal zařazování mladých hráčů do svého týmu kouč Watfordu Slaven Bilič a je v týmu nyní již otevřeně usilujícím o návrat do nejvyšší soutěže připraven dávat příležitosti talentovaným mladíkům. O víkendu proti Blackpoolu dostal příležitost sedmnáctiletý Tobi Adeyemo, který si v zápase připsal gólový  debut a první brankou při vítězství 2:0 trefil svému týmu výhru, díky níž se Hornets dostali na třetí místo v tabulce Championshipu. Na přímý postup a druhé místo Sheffieldu United jim sice chybí po sedmadvaceti kolech propastných jedenáct bodů, místo v baráži ale vypadá jako reálná možnost.

Stejně jako obří perspektiva, která se v týmu, jež dlouhá léta vlastnil zpěvák Elton John, skrývá. A na kterou se nedaleko Londýna začíná jezdit dívat stále více skautů z nejvyšší soutěže.  Do zápasu s Blackpoolem tak vedle Adeyema - jako náhradníci - zasáhli i devatenáctiletí Yaser Asprilla a (nově příchozivší) Matheus Martins, stejně jako osmnáctiletý Jack Grieves. A po zápase pro ně Bilič neměl nic než jen slova chvály. 

"Způsob, jakým reagovali, byl mimořádný,"okomentoval jejich výkon Bilič. "Nebylo to z mé strany zoufalství, bylo to plánované. Líbilo se mi, co jsem viděl v tréninku a v zápase FA Cupu s Readingem, když pár těchto kluků nastoupilo. Jsou odvážní a dělají to, co po nich manažer žádá," komentoval pro BBC. Watfordu se podle všeho začíná vyplácet fungování pod novými majiteli, kterými je italská rodina Pozzů a jejíž hlava, Gino Pozzo, vedle Watfordu vlastní třeba Udinese z italské Serie A. Podaří se Watfordu přetavit talent v rychlý návrat do Premier League?