Rashford byl v jasném ofsajdu, nechápe zvrat v derby Akanji

Manchester United na Old Trafford otočil derby proti úřadujícímu mistrovi a potvrdil svou fantastickou formu. Vyrovnávací branka ale budí vášně i den po utkání a je zřejmé, že ještě nějaký čas bude. 

Rashford byl v jasném ofsajdu, nechápe zvrat v derby Akanji

Když po hodině hry udeřil střídající Jack Grealish, měl Manchester City našlápnuto k další výhře v derby. Jenže Rudí ďáblové v rozmezí 78. - 82. minuty duel zcela otočili a potvrdili výjimečnou formu.

Vyrovnávací branka ale od první chvíle budila emoce, budí je i dnes a pravděpodobně to dneškem jen tak neskončí. Podle mnohých odborníků i bývalých rozhodčích totiž byla jasně vstřelena po ofsajdovém postavení Marcuse Rashforda. 

Tomu míč parádní kolmicí připravil Casemiro. Rashford za míčem poměrně dlouhou dobu utíkal, po křiknutí od Bruna Fernandese mu ovšem míč přenechal a portugalský záložník následně vyrovnal.

Rashford v ofsajdu skutečně byl a hru s největší pravděpodobností ovlivnil. Pomezní arbitr praporek zvedl, rozhodčí Stuart Attwell se ale rozhodl branku uznat. A hráči Manchesteru City nechápali.

"Fernandes na něj křikl, že není v ofsajdu a že může střílet. Tehdy přestal hrát a jasně zasáhl do hry. Chápu, že se nedotkl míče, ale vždy jsem si myslel, že pravidlo je takové, že pokud běžíte za míčem s jasným záměrem hrát, je to jasný ofsajd. Rozhodčí ale rozhodl jinak," uvedl obránce Manuel Akanji pro Viaplay.

Podle očekávání měl jiný názor bek Rudých ďáblů Luke Shaw. "Myslím si, že hráč, který byl s ním, by stejně míč nedoběhl. Nemyslím si, že do toho nějak zasahoval. Myslím, že to byla chytrost Rashyho a pro mě je to gól," řekl Shaw.

Bývalý šéf anglických rozhodčích ale tento výklad jednoznačně odmítl. "Uznat branku Bruna Fernandese je totální nesmysl. Tvrdí, že by se musel dotknout míče, aby to byl aktivní zásah. Pravidlo je hrozné a vyžaduje kompletní přepsání," řekl v The Telegraph a přidal i jeden peprnější výraz.