Gakpo je nevýrazný, Klopp hovoří o nejhorším utkání

Liverpool v sobotu potvrdil svou špatnou formu a také fakt, že na Brighton mu to v posledních letech příliš nejde. Jürgen Klopp po nepovedeném utkání hovořil o nejhorším utkání, které zažil na lavičce Reds. A kritika se nově snáší i na čerstvou posilu anglického vicemistra.

Gakpo je nevýrazný, Klopp hovoří o nejhorším utkání

Brighton přehrál Liverpool jak na držení míče, tak na střelecké pokusy. A především na branky, proto Liverpool znovu prohrál a je na míle daleko od svých cílů, které si před sezónou stanovil.

Jürgen Klopp po porážce 0:3 jen marně hledal slova, kterými by vyjádřil svou nespokojenost nad výkonem mužstva. "Mým cílem je sestavit správnou sestavu a nastavit správnou taktiku. Nejsem si jistý, jestli je to tím, že je pár minut po utkání, ale nepamatuji si horší zápas. Opravdu ne. A to nejen v Liverpoolu," řekl v pozápasovém rozhovoru pro SkySports.

"Momentálně to není dobré. Ano, máme mnoho zraněných, ale tým vybraný pro tento duel rozhodně nebyl špatný," nechtěl se na množství indisponovaných hráčů vymlouvat.

Kromě defenzivy a středové řady je v posledních týdnech kritizován také útok. A jen po třech poločasech za Reds musí kritiku snášet i nový hráč anglického vicemistra Cody Gakpo.

Nelichotivá slova o něm pronesl bývalý reprezentant Walesu Rob Earnshaw. "Když vidím Luise Díaze, vidím neskutečnou energii. Pro protihráče je noční můrou. Ale když sleduji Gakpa, nevidím tam žádnou energii."

"Liverpoolu chybí energie, i ta, kterou přináší Firmino. Cody je dobrý hráč, opravdu dobrý útočník a dobrý zakončovatel. Energii jsem u něj ale včera neviděl," dodal.

Ve včerejším utkání Gakpo vystřelil pouze jednou, navíc mimo bránu. Připsal si jediný vítězný souboj, pouhých pětadvacet dotyků s míčem a jen čtrnáct přihrávek.