Sága Mudryk se konečně blíží rozuzlení. Ukrajinský Messi dnes bude sledovat Chelsea

Zápas proti Crystal Palace by mohl být první z mnoha, kdy ukrajinská hvězdička Mykhailo Mudryk okusí atmosféru na Stamford Bridge. Otázka zní, zda li si - při současné formě Chelsea - vybral správný moment. 

Sága Mudryk se konečně blíží rozuzlení. Ukrajinský Messi dnes bude sledovat Chelsea

Dlouho byl na cestě do Arsenalu. Gunners Mykhaila Mudryka v zápasech Šachťaru Doněck dlouhodobě sledovali a o dvaadvacetiletého fotbalistu, jež je označován jako “ukrajinský Messi” dávali najevo intenzivní zájem, přičemž celá anglická fotbalová komunita si myslela, že je jen otázkou času, kdy se Mudryk zařadí do útočné vozby Mikela Artety vedle Saky a Martinelliho. Šachťar nicméně šponoval cenu tak dlouho, až jediný, kdo je ochoten poptávaných 88 milionů liber opravdu zaplatit je podle všeho Todd Boehly.

Blues do boje o ukrajinský ofenzivní zázrak vstoupili teprve nedávno, v neděli by nicméně Mudryk měl podle informací listu Daily Mail absolvovat v Chelsea zdravotní prohlídku a následně se podívat na své pravděpodobně budoucí spoluhráče v utkání proti Crystal Palace. Načež má podle plánu odletět zpět do kempu Šachtaru v Turecku, aby před oficiálním představením dotáhl vše do konce. Ani jedna ze tří nabídek Arsenalu, z nichž poslední činila 80 milionů liber, tak nestačila, Šachťar kývl až na nabídku Blues výši 88 milionů.

Blížící se podpis kontraktu reflektuje i anglická verze twitterového účtu Šachťaru, podle které je dohoda o přesunu Mudryka do západního Londýna velmi blízko a oddělení sociálních sítí na Stamford Bridge na tuto zprávu reagovalo emotikonem očí. Na Twitteru samotného Mudryka se dokonce už objevila fotografie hráče v dresu Blues s jakousi "omluvou" fandům Gunners. Dlouhodobá touha Arsenalu po podpisu perspektivního dvaadvacetiletého ofenzivního talentu tak podle všeho přichází vniveč, Mudryk si místo lídra Premier League (kterého dnes čeká North London Derby s Tottenhamem) zvolil Chelsea.