Platový strop? To je hrozná chyba. United mohou přestat přitahovat velké hráče, líčí Neville

Manchester United se prakticky po celém desetiletí plném nezdarů odhodlal k radikálnímu kroku. Protože jim nákupy za velké peníze a přísliby enormních platů hráčů nezajistily úspěch, zavedl klub z Old Trafford platový limit.

Platový strop? To je hrozná chyba. United mohou přestat přitahovat velké hráče, líčí Neville

Maximálně 200 tisíc liber týdně, ani o penci více. Tak byl dle informací Daily Mail stanoven platový limit, který postupně vzejde v platnost. Hráči, pokud chtějí v klubu zůstat, se mu musí přizpůsobit.

Brankář David De Gea, jehož mzda sahala až k 400 tisícům liber týdně, už údajně se snížením souhlasil. Následovat by měli Jadon Sancho, Raphael Varane, Anthony Martial a Bruno Fernandes. Jedinou výjimkou možná bude Casemiro, který do Divadla snů dorazil teprve v létě.

Cílem tohoto kroku je zajistit, že si jsou všichni hráči rovni. Na nikoho nebude přihlíženo, že je něco více. Bohužel to však může mít také své stinné stránky, na které ve studiu Sky Sports upozornil legendární obránce Rudých ďáblů Gary Neville.

„Nejsem si jistý, zdali je dobré právě teď dělat takto radikální kroky v platové politice. Uvědomme si, že Manchester United brzo přeberou noví vlastníci a ti určitě budou chtít posilovat. Jak chcete tedy lákat nové velké hráče, pokud jim nemůžete zaručit odpovídající plat?“ dotazoval se Neville.

„Zastropování platů považuji za velmi razantní krok. To znamená, že United rozhodně nepodepíšou Declana Riceho, Judeho Bellinghama a jiné další hvězdné fotbalisty… Jakýkoliv nový vlastník rozhodně bude mít chuť podepsat nějaké velké jméno, ale s platovým limitem je prostě nezískáte,“ zhodnotil Neville.