Konec slavného svatostánku? United řeší rekonstrukci stadionu, jedna možnost počítá i s demolicí

Tak padla kosa na kámen i v případě slavných ďáblů z Old Trafford. Ač to tak nevypadá, jejich domov už nesplňuje evropské normy moderních stadionů, a tak je nutná rekonstrukce.

Konec slavného svatostánku? United řeší rekonstrukci stadionu, jedna možnost počítá i s demolicí

S tou se počítalo, že ji podniknou ještě současní američtí vlastníci, čili rodina Glazerů, ale ti k tomu přistupují tak chytře, že tuto miliardovou záležitost přenechají až novému majiteli.

Skutečnost je nicméně taková, že Old Trafford od roku 2006, kdy došlo k posledním změnám, chátrá a že už pomalu nesplňuje normy pro evropská utkání.

V roce 2022 tedy v rámci tohoto problému bylo oznámeno, že se Divadlo snů dočká renovace, během níž dojde k rozšíření kapacity. Následně se návrh rozrostl o další dvě možnosti, a ty zahrnovaly rozsáhlou přestavbu stadionu anebo rovnou kompletní demolici.

Server Guardian přichází s informací, že nejvíce kritické je South Stand křídlo (tedy ta část s nižší tribunou, u níž se nachází i lavičky obou týmů). Tato část bude stoprocentně zrekonstruována a teď je jen otázkou, zdali se k tomu přidají i jiné, anebo jestli dojde ke kompletnímu zbourání stadionu.

Tým architektů na svých projektech pracuje už od dubna 2022, finální plány nyní přistávají na stole a jejich podoba bude patrně prezentována až novým vlastníkům. Jak dobře víme, Manchester United je na prodej a v tom ideálním případě se Glazeři budou snažit, aby vše stihli vyřešit do konce sezony.