Cardiff si rozvazuje ruce. A zaplatil první dlužnou splátku za tragicky zesnulého útočníka

Waleský klub Cardiff City, aktuálně na dvacáté příčce anglického Championshipu věří, že si vyrovnáním dluhu s Nantes otevře opět možnost registrovat přestupy.

Cardiff si rozvazuje ruce. A zaplatil první dlužnou splátku za tragicky zesnulého útočníka

Cardiff podle informací BBC zaplatil francouzskému klubu Nantes první splátku za přestup tragicky zesnulého argentinského útočníka Emiliana Salu. Klub nyní věří, že po zaplacení částky, která se údajně pohybuje kolem osmi milionů eur, FIFA zruší přestupové embargo které na klub uvalila a Cardiff tak ještě v lednu mohl podepsat nové hráče. To tým, který má v posledních osmi ligových zápasech nelichotivou bilanci 0-5-3 a aktuálně je na 20. příčce Champinshipu intenzivně potřebuje.

S finančním transferem na trase Cardiff - Nantes se tak pomyslně uzavírá jeden z nejtragičtějších fotbalových přestupů posledních let. V lednovém přestupovém okně před čtyřmi lety si waleský klub, tehdy ještě (nakonec neúspěšně) bojující o udržení v nejvyšší anglické soutěži ve francouzském Nantes vyhlédl tehdy osmadvacetiletého argentinského útočníka Emiliana Salu, za kterého se rozhodl zaplatit rekordní klubovou přestupovou částku ve výši osmnácti milionů eur. Po stvrzení přestupu pak Sala nastoupil do letadla a odletěl do Anglie.

Tam však nikdy nedoletěl. A po dvou dnech byly trosky privátního jetu nalezeny u ostrova Guernsey v průlivu La Manche s tím, že všechny tři osoby na palubě zahynuly. Cardiff následně odmítl naplnit svou dohodu s Nantes ohledně zaplacení dohodnuté částky, následně nicméně prohrál u arbitráže, která potvrdila nárok Nantes na dohodnutou sumu. Vzhledem k tomu, že vedení Cardiffu dále odmítalo zaplatit, FIFA následně zakázala klubu registrovat přestupy. Cardiff se o “naplnění přestupu dále soudí, zaplacená první části dohody by mu nicméně mělo odblokovat možnost dělat další - šťastnější - fotbalové transakce.