Grealish za útočníka Arsenalu v hodnotě 100 milionů eur? Citizens mají zájem!

Zajímavá výměna by mohla být podle givemesport.com k vidění mezi Arsenalem a Manchesterem City. Vedení úřadujícího mistra by totiž rádo získalo Bukayoa Saku. Opačným směrem by se naopak mohl stěhovat Jack Grealish. Tedy hráči, jejichž cenovka se pohybuje v závratných výškách.  

Grealish za útočníka Arsenalu v hodnotě 100 milionů eur? Citizens mají zájem!

Sakova aktuální cenovka činí podle serveru transfermarkt.com rovných 100 milionů eur. V případě Grealishe je o něco nižší (70 milionů eur), ale i sedmadvacetiletý křídelník hranici 100 milionů pokořil. Bylo to v době, kdy vyměnil dres Aston Villy za ten patřící Manchesteru City, který za něj v srpnu 2021 utratil 117,5 milionu eur.

Obě strany už mají na této výměně pracovat. Sakovy výkony a styl hry se náramně zamlouvá Pepu Guardiolovi, jenž by tohoto jedenadvacetiletého rychlíka rád přivedl.

V letošní sezoně se mu náramně daří, ostatně jako celému Arsenalu, který vede tabulku Premier League. Sám Saka, mimochodem rodák z Londýna, naskočil do 17 ligových zápasů, ve kterých má bilanci šesti gólů a stejného počtu asistencí.

To Grealishova čísla už tak závratná nejsou, což se ale vzhledem ke konkurenci, která na Etihad Stadium panuje, není co divit. V jedenácti utkáních dal jednu branku a další tři připravil.

V případě Grealishe nejde o první případ, kdy se mluví o jeho možném konci v kádru Citizens. Naposledy v prosinci se řešila možnost, že by klub tohoto hráče, jenž se často potýkal s celou řadou prohřešků, chtěl prodat, aby vyhověl finančním pravidlům Fair Play. Tehdy to bylo v souvislosti s možným příchodem Juda Bellinghama z Borussie Dortmund, který je stále ve hře.