Prohrávající Chelsea je pod tlakem, Potter už pořádá krizové mítinky

Nervozita okolo šéfa Blues Grahama Pottera narůstá, po jediné výhře v posledních osmi zápasech začínají zintenzivňovat spekulace o jeho odvolání. A v zákulisí se spekuluje o jménech možných nástupců.  

Prohrávající Chelsea je pod tlakem, Potter už pořádá krizové mítinky

Setkání zkušených hráčů Chelsea s koučem a diskuse nad tím, jak by Blues mohli zlomit nepříznivou sérii zápasů, když z posledních osmi vyhráli pouze jediný a aktuálně se tak - po exitu z obou národních pohárů - nacházejí na nelichotivém desátém místě Premier League, proběhlo před čtvrtečním utkání s Fulhamem na Stamford Bridge. Kouč Chelsea Graham Potter se tak za každou cenu snaží najít cestu, aby jeho angažmá po nahrazení Thomase Tuchela nebylo jen podzimní. Při současných sportovních neúspěších Chelsea a předpokládané náročnosti nového majitele Todda Boehlyho se totiž v Anglii intenzivně diskutuje o možnosti Potterova odvolání.  

"Včera jsem opravdu dlouze mluvil s Thiagem, Cesarem Azpilicuetou, Jorgim, Kovou - měli jsme opravdu dobrý rozhovor," prohlásil v úterý Potter pro anglické novináře. "Opět ukázali své lidské kvality. Byli upřímní, dobře formulovali své obavy, artikulovali svou odpovědnost. A myslím, že jsme na místě, kde se můžeme posunout vpřed. Když prohrajete nebo nemáte výsledky, je to bolestivé. Ovlivňuje vás to. Zároveň ale nakonec stejně musíte převzít odpovědnost. Co budu dělat? Budu pokračovat,” dokončil Potter.

Jakkoliv šéf Chelsea ukazuje bojovného ducha a hodlá zlomit nepříznivou sérii na hřišti, k čemuž mu má dopomoci i zástup posil (včetně tento týden definitivně dohodnutého hostování Joaa Felixe z Atletica Madrid) na dveře Stamford Bridge už klepou potenciální zájemci o Potterovu pozici. Sázková platforma Betfair už má dokonce vypsané kurzy na příštího šéfa Chelsea, když velkým favoritem je v kurzu 1,85 Mauricio Pochettino (exTottenham, v létě propuštěný z PSG) s odstupem následovaný Brendanem Rodgersem (Leicester), Diegem Simeonem (Atletico Madrid - to by Joao Felix jistě ocenil) nebo Zinedinem Zidanem. Jak dlouho ještě Graham Rodgers na Stamford Bridge vydrží?