Naváže Fulham na tři předešlá vítězství i proti Chelsea?

Fulham se pořádně rozjel a Marco Silva varoval jeho další soupeře z Premier League (PL), že to rozhodně nebylo všechno. Počítat totiž může i s uzdraveným Layvinem Kurzawou, který na Craven Cottage hostuje z Paris St-Germain. Francouzský internacionál pak prokázal svou sílu víkendovou trefou v FA Cupu do sítě Hullu ve svém teprve druhém vystoupení v této sezoně

Naváže Fulham na tři předešlá vítězství i proti Chelsea?
Kurzawa teď může Cottagers pomoci k zápisu do historie. Ti totiž po ligových výhrách nad Crystal Palace, Southamptonem a Leicesterem usilují o čtvrté vítězství v nejvyšší soutěži v řadě, poprvé od roku 1966! Tato úžasná forma je v poslední době vynesla až na sedmé místo v tabulce, pouhých pět bodů od evropských pohárů. Zvláště silní jsou pak na domácím hřišti, kde v devíti zápasech v PL prohráli jen dvakrát (4-3-2). Překazit se to pokusí další londýnský celek. Chelsea od roku 2006 neprohrála už v 21 vzájemných střetnutích v řadě (13-8-0), ale teď je pod tlakem. Tedy hlavně její kouč Graham Potter, který svůj výběr po nedělní vysoké porážce 0:4 v FA Cupu s Manchesterem City popsal jako "trápící se fotbalový klub" - v neposlední řadě kvůli dlouhému seznamu zraněných včetně N'Golo Kantého, Bena Chilwella a Reece Jamese.
Pro Chelsea šlo už o pátou prohru v posledních sedmi soutěžních zápasech (1-1-5), přičemž ve všech pěti případech dokonce nedala ani gól. To vedlo ke spekulacím, že majitel Todd Boehly možná podruhé v této sezóně vymění manažera. Všeobecnou nervozitu pak zvyšuje i fakt, že po propadu na desáté místo v tabulce klubu reálně hrozí, že poprvé od sezóny 2015/16 nepostoupí do evropských pohárů.
 
Koho sledovat: 
Potrestaného Aleksandara Mitroviće by mohl nahradit Dan James, který prohrál jen ve dvou ze svých dosavadních sedmi střetnutí s Chelsea v PL (3-2-0), a v ostatních pěti případech udržel jeho tým čisté konto. V čele útoku soupeře pravděpodobně uvidíme Kaie Havertze, který vsítil oba góly, když se tyto týmy naposledy utkaly v roce 2021. Chelsea dokonce prohrála jen dva z celkových 21 duelů, v nichž Havertz skóroval (19-3-2).
 
Zajímavost: 
V sedmi z devíti domácích zápasů Fulhamu v PL skórovaly oba týmy - což je v této sezóně v celé soutěži společné maximum.