Kritizovaného šéfa Chelsea se zastal i Guardiola: Majiteli Boehlymu bych řekl, aby mu dal čas

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola se po vítězství 4:0 nad Chelsea ve třetím kole Anglického poháru zastal svého protějška Grahama Pottera, který čelí kritice za poslední výsledky a výkony "Blues". Podle španělského kouče by měl Potter od vedení londýnského klubu dostat čas.

Kritizovaného šéfa Chelsea se zastal i Guardiola: Majiteli Boehlymu bych řekl, aby mu dal čas

Chelsea z posledních devíti soutěžních utkání šestkrát prohrála a v tabulce anglické ligy je až desátá. Navíc je na rozsáhlé marodce řada klíčových hráčů. Média proto spekulují o pozici Pottera, jenž v září nahradil odvolaného Thomase Tuchela.

"Řekl bych (majiteli Chelsea) Toddu Boehlymu, aby mu dal čas. Vím, že ve velkých klubech jsou výsledky důležité. Ale to, co Potter dokázal s Brightonem, je výjimečné. Všichni trenéři potřebují čas," řekl Guardiola na tiskové konferenci. "V Barceloně jsem měl Lionela Messiho. Proto jsem nepotřeboval dvě sezony, ale stačila mi jedna," přidal jednapadesátiletý kouč.

Manchester City porazil Chelsea v pátém soutěžním duelu po sobě bez inkasované branky. "Hrát proti nám, když jsme v takové formě, v Ligovém nebo Anglickém poháru, není snadné. Nejen pro Chelsea, ale pro každý tým," uvedl Guardiola.

Potter ocenil výkon domácích, kteří skórovali třikrát už v prvním poločase. "City jsou asi nejhorší protivník ve chvíli, když se vám nedaří. Hrají tak, že to vypadá, jako kdybyste ani neběhali a nesnažili se. Jejich poziční hra je skvělá. Využívají celou šířku hřiště, drží míč a komplikují vám presink," řekl sedmačtyřicetiletý trenér. "Tentokrát byli City někde jinde. Musíme se soustředit na další důležitý zápas ve čtvrtek proti Fulhamu. Je potřeba držet při sobě a vzájemně si pomáhat," upozornil Potter.

Někteří příznivci Chelsea při utkání vyvolávali jméno jeho německého předchůdce Tuchela. "S tím nemůžeme nic udělat kromě toho, abychom ještě lépe a usilovněji pracovali. Chápeme a respektujeme frustraci fanoušků. Vždycky tu bude negativita a kritika, protože výsledky nejsou dobré. Je to součást naší práce a výzva," dodal Potter.

Atlético Barcu mačkalo, ale neuspělo. Výhra nám zvyšuje morálku a sebevědomí, jme kandidátem na titul, zářil Xavi