Ten job je na Pottera zkrátka až příliš, myslí si o pozici kouče Chelsea legendární Sutton

Začíná se lámat větev pod Grahamem Potterem? Čtvrteční domácí porážka s Manchesterem City opět vzdálila Blues od pozic potřebných pro kvalifikaci v Lize mistrů a ani výkon Chelsea nebyl zrovna přesvědčivý.  

Ten job je na Pottera zkrátka až příliš, myslí si o pozici kouče Chelsea legendární Sutton

Osmnáct zápasů napříč ligou a poháry. Osm výher, čtyři remízy a šest porážek. To je bilance Grahama Pottera poté co v pozici manažera Chelsea nahradil v záři odvolaného Thomase Tuchela. A především: Velmi nepřesvědčivé výkony, když třeba ve čtvrtek především ve druhém poločase si City s Koulibalym, Kovačičem, Havertzem a spol. docela pohrávalo. Grahamu Potterovi se zatím stále nepodařilo na Stamford Bridge přenést něco z kouzla, kterým ohromoval v Brightonu a někteří experti už spekulují, jestli na tuto pozici sedmačtyřicetiletý Angličan stačí. 

"Myslím, že v prvním poločase hráli dobře, ale ve druhém poločase byli převálcováni. Tohle chtějí fanoušci vidět, když jim tleskají? Oni byli za posledních 20 let týmem, který vyhrával velké trofeje, a tady vypadají na míle daleko," komentoval pro BBC status quo legendární útočník Blackburnu Chris Sutton a nebránil se ani radikálnímu řešení. "Otázkou je, kolik toho Todd Boehly snese. O víkendu jedou na City v FA Cupu a pokud to dopadne podobně, jsem fakt zvědavý, jestli nezačnou řešit, že to Potterovi přerůstá přes hlavu,” dodal Sutton.

Podle Suttona je opravdu klíčová pozice nového amerického majitele Todda Boehlyho. Ten má se západolondýnským klubem velké plány, je připraven investovat velké peníze do posil (Chelsea má být blízko stomilionové akvizici Enza Fernandeze z Benficy Lisabon, nyní loví i vysněný cíl Arsenalu Mykhaila Mudryka ze Šachťaru Doněck), ale bude chtít vidět výsledky. A ty Chelsea, aktuálně na desátém místě Premier League s desetibodovou ztrátou na pozice zajišťující místo v Lize mistrů (což by samo o sobě nebylo vnímáno jako dostačující úspěch), momentálně nemá. Už když Potter střídal Tuchela se řada expertů tázala, zda li Angličan dorostl pro velkoklub. Tyto otázky se brzo mohou vrátit.