Howe stojí před vážným rozhodnutím. Jeho hvězda řídila opilá

Eddie Howe udělal s Newcastlem pořádný kus práce a brzy by již mohl sklidit ovoce v podobě kvalifikování se do Ligy mistrů. Nyní ale přišla velmi nepříjemná zpráva, útočník Joelinton řídil pod vlivem alkoholu. 

Howe stojí před vážným rozhodnutím. Jeho hvězda řídila opilá

V osmnácti zápasech získal Newcastle 35 bodů, drží se na třetím místě tabulky a manažer Eddie Howe může být naprosto spokojen. Jeho tým reálně hraje o účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Kvalitní výkony předvádí téměř všichni hráči, a to i Joelinton, který přitom po svém rekordním příchodu z Hoffenheimu za 40 milionů eur v roce 2019 ideálně rozhodně nehrál. Letos ale v Premier League zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí a vidět byl i v rámci utkání FA Cupu proti Leicesteru, kdy nejprve první gól připravil a druhý sám vstřelil.

Vidět byl ale bohužel i ve čtvrtek ráno, kdy jej policie nachytala opilého a obvinila jej z řízení nad předepsanou hranicí alkoholu. Šestadvacetiletý útočník tak má problém, který bude soudem řešen na konci ledna. Pro nedělní zápas s Fulhamem ale je Joelinton k dispozici.

Eddie Howe tak stojí před těžkým rozhodnutím. "Jeho nasazení budu muset zvážit. Vše budu analyzovat a po konzultaci s ním učiním rozhodnutí," zmínil se Howe na tiskové konferenci a vše ještě rozvedl.

"Můj vztah s Joem je velmi dobrý. Sedl jsem si s ním a udělám to znovu. Nakonec stejně musím vybrat nejlepší tým, který zápas vyhraje, taková je má práce. Ale musím vzít v úvahu i situaci kolem. Byl to pro nás velký šok a je to obtížná situace. Joe má velké výčitky svědomí, včera z toho byl velmi rozrušený. Myslím, že si vážnost situace uvědomuje," pokračoval Howe.

"Nebudu zacházet do přílišných podrobností, ale myslím si, že své odpovědnosti rozumí. Jako klub jej podporujeme, ale chápeme vážnost situace. Já osobně se tak rozhodnu těsně před utkáním," uzavřel téma "Joelinton" pětačtyřicetiletý rodák z Amershamu.