Coventry City má nového majitele. A tradiční klub z Championshipu se může nadechnout

Čtrnáctý klub aktuální tabulky druhé nejvyšší anglické soutěže se dlouhé měsíce plácal v dluzích a bezvládí. Nyní konečně získal jistotu a nového vlastníka.   

Coventry City má nového majitele. A tradiční klub z Championshipu se může nadechnout

Nový majitel Coventry City Doug King dokončil nákup většinového 85% podílu v klubu Championship. Téměř dva měsíce poté, co se King dohodl s bývalými majiteli transakce prošla skrz kontrolu FA a podnikatel/investor King se nyní může ujmout vlády nad klubem ze střední Anglie. Ve čtvrtek se King ujal pozice výkonného šéfa a zároveň prohlásil,, že transakce vyřeší všechny dluhy Sky Blues. Zároveň ale přišla příliš pozdě na to, aby zabránila převodu stadionu City, CBS Areny, do rukou nových majitelů.

Sám King podal nabídku ve výši 25 milionů liber, aby koupil i stadion, který byl na prodej poté, co ragbyový klub Wasps, který stadion vlastní od roku 2014, v říjnu oznámil, že bude muset přejít do nucené správy. Administrativa bankrotu nicméně stadion přiřkla bývalému majiteli fotbalového Newcastle United Mikeovi Ashleymu, který stadion udržel v provozu. A nyní jej definitivně získá za 17 milionů liber.

I tak je nicméně transakce pro klub, který je po pětadvaceti zápasech pouhé čtyři body od místa zaručujícího play-off, ale zároveň - po třech kolech bez bodového zisku - devět bodů od sestupu, významným posunem dopředu. Doug King by do klubu, který v minulosti patřil k tradičním účastníkům nejvyšší anglické soutěže přinést potřebnou stabilitu a potenciál vrátit se do bojů o nejvyšší soutěž. "Jsem poctěn a nadšen, že mohu tento klub posunout do jeho další kapitoly," prohlásil po dokončení transakce pro BBC King. "Dosáhnout ratifikace této dohody během necelých šesti týdnů a v období Vánoc bylo velkým úsilím všech zúčastněných. Už teď mě zasáhlo nadšení fanoušků Sky Blues, mnozí mi osobně přejí vše dobré a já jim za tyto pocity děkuji. Těším se na budoucnost tohoto skvělého klubu a na to, čeho můžeme společně dosáhnout," uzavřel.