Přeplatili jsme, přiznali United. Za kterého hráče vysázeli přepálenou cenu?

V létě z Antonyho udělali, na přání Erika ten Haga, čtvrtého nejdražšího hráče v dějinách Premier League. Nyní z kanceláří nejvyšších na Old Traffordu zaznělo přiznání, že to po ekonomické stránce poněkud přepálili.  

Přeplatili jsme, přiznali United. Za kterého hráče vysázeli přepálenou cenu?

Šest měsíců nazad zaplatili závratných 110 milionů eur za brazilského křídelníka Ajaxu Amsterdam Antonyho. Aby jej spojili s jeho bývalým šéfem Erikem ten Hagem, který si jej do kádru Rudých ďáblů velmi intenzivně přál. Nyní podle informací ESPN šéfové United přiznávají, že zariskovali až příliš a na hráče naložili až příliš očekávání. Antony se v United rychle zapsal, když hned v debutu proti Arsenalu vstřelil branku. Od té doby ale už přidal jen čtyři další zásahy, přičemž jeho herní styl a přílišné spoléhání na levou nohu vyvolávají zatím spíš kritiku.

Vedení klubu nyní připustilo, že skutečností, že  se Brazilec stal čtvrtým nejdražším hráčem podepsaným klubem Premier League, hned po Jacku Grealishovi, Romelu Lukakuovi a Paulu Pogbovi, hráče dostalo pod obří tlak a jeho adaptace na ostrovech je nyní díky tomu komplikovanější, než by mohlo být. Zároveň ale šéfové Rudých ďáblů trvají na tom, že k rekordní investici měli své důvody. 

ESPN uvádí, že sportovní struktura United měla pocit, že na Antonyho pozici není mnoho možností. Například Lisandro Martinez byl údajně jedním z pěti levonohých středních obránců, které si vyhlédli. Do užšího výběru náborového týmu se však údajně dostali pouze tři útočníci včetně Antonyho. Na fotbalového ředitele United Johna Murtougha měla navíc silně zapůsobit Antonyho touha přestoupit na Old Trafford.  A konečně, United údajně sledovali přestupový trh a myslí si, že hned několik evropských superklubů bude letos hledat podobný typ hráče, což by Antonyho cenu ještě zvýšilo. Zdroj z United v dané souvislosti měl říct řekl ESPN: "Zaplatili jsme za hráče, o kterém si myslíme, že se jím může stát, ne za toho, kterým je teď."