Většina posil byla průměrná, kritizuje Ten Hag přestupovou politiku Manchesteru United z posledních let

Nizozemský trenér Erik Ten Hag přišel na lavičku United loni v létě s jasným cílem – pozvednout velkoklub, který se už od odchodu legendárního kouče Alexe Fergusona v roce 2013 potácí daleko pod svými možnostmi. Na vině je podle Ten Haga i špatná přestupová politika, kterou United předváděli v posledních letech.

Většina posil byla průměrná, kritizuje Ten Hag přestupovou politiku Manchesteru United z posledních let

Ten Hag přišel na lavičku United loni v létě s jasným cílem – pozvednout velkoklub, který se už od odchodu legendárního kouče Alexe Fergusona v roce 2013 potácí daleko pod svými možnostmi.

Jestli je Ten Hagova mise na záchranu United úspěšná, to se ještě říct nedá. Každopádně ale nizozemský kouč předvedl, že má autoritu, když se vypořádal s „rebelujícím“ Cristianem Ronaldem, a nebál se také investovat. Pod jeho vedením přivedl Manchester United posily za bezmála 220 milionů liber. Kromě toho také neváhá kritizovat dění v klubu z posledních let.

"Klub v posledních letech přivedl nepředstavitelné množství hráčů, kteří nebyli dost dobří. Většina posil byla průměrná. A průměrnost na United nestačí," nechal se Ten Hag slyšet v rozhovoru pro VI Magazine.

"Nosit dres United je náročné a jen osobnosti, které jsou schopné pracovat pod velkým tlakem, tu můžou hrát," dodal.

Právě mentalita je něco, co potřeboval Ten Hag v klubu zlepšit. I proto přivedl několik hráčů, kteří jsou zvyklí vítězit.

"V mužstvu chyběl týmový duch. Ptal jsem se sám sebe, jak se kdysi stal z United skvělý klub? A odpovědí na mou otázku byl Alex Ferguson. Jeho týmy byly vždy soudržné, nemohli jste je porazit. A v jejich středu byly vždycky silné osobnosti. Proto bylo tak důležité přivést Casemira – spolu s Raphaelem Varanem teď máme dalšího hráče, který je zvyklý vyhrávat tituly," dodal Ten Hag.