Weghorsta se Besiktas vzdát nehodlá, United budou muset zaplatit přes dva miliony za ukončení jeho hostování

Wouta Weghorsta se Besiktas bez boje vzdát nehodlá a plánovaného hostování nizozemského útočníka v Manchesteru United je tím pádem v ohrožení. 

Weghorsta se Besiktas vzdát nehodlá, United budou muset zaplatit přes dva miliony za ukončení jeho hostování

Manchester United nadále touží po dalším Nizozemci, Wout Weghorst ale dosud stále zůstává hráčem Burnley s tím, že hostování v tureckém Besiktasi ukončeno nebylo. Rudí ďáblové s Burnley již jednali a druholigový lídr se hostování na Old Trafford rozhodně nebrání. Jenže proti je Besiktas, který hráče hodlá uvolnit jen v případě, že obdrží značnou finanční kompenzaci.

"Tvrzení, že ve smlouvě Wouta je výstupní klauzule o ukončení hostování za 2,2 milionu liber v případě nabídky z Premier League, je fiktivní," řekl sportovní ředitel Besiktase Ceygun Kazanci, "Zpráva, že hráč opustí tým v úterý, je zcela nepravdivá. Iniciativa ohledně Wouta Weghorsta náleží výhradně Besiktasi," dodal pro SkySports Kazanci. Spekuluje se o tom, že Besiktas bude požadovat minimálně 5 milionů eur.

Není žádným tajemstvím, že United potřebují po odchodu Cristiana Ronalda hráče na hrot útoku, když Anthony Martial není zrovna ten Hagův "šálek čaje." United je spojován s čadou jmen, Weghorst by naplnil alternativu, kterou v tuto chvíli v týmu nemají. Fyzickou prezenci a zkušenost na klubové a mezinárodní úrovni. Tento metr devadesátosmdesát  centimetrů vysoký útočník, který se intenzivně připomněl ve čtvrtfinále mundialu proti Argentině, kde po příchodu na hřiště vstřelil dva góly a poslal zápas do prodloužení, nastřílel v této sezoně za Besiktas devět branek v 18 zápasech a v sobotním utkání Superligy proti Kasimpase (2:1) vstřelil vítězný gól. Po vstřelení gólu se zdálo, že Weghorst mává fanouškům klubu na rozloučenou.