Tohle bude světová superstar! žasne legenda Rudých ďáblů nad výkony hráče Liverpoolu

Mnoho lidí mu stále nemůže přijít na chuť, ale podle Garyho Nevilla je Darwin Nunez předurčen k tomu, aby se stal světovou superstar. A to doslova.

Tohle bude světová superstar! žasne legenda Rudých ďáblů nad výkony hráče Liverpoolu

Darwin Nunez přišel do Liverpoolu loni v létě z portugalské Benfiky, kde minulou sezonu vyloženě zářil. Reds proto předpokládali, že na podobné výkony naváže i u nich, a proto se nebáli k jeho zisku rozbít prasátko.

Zpočátku se Darwinovi vyloženě nedařilo, ale zato měl slibné momenty, jimiž dával vzpomenout na svou zářivou formu. Přechod do Premier League ovšem nebývá snadný, a tak pro jeho pomalejší rozjezd má spousta lidí pochopení, a to včetně legendy United Garyho Nevilla, jehož proslov jsme mohli slyšet ve studiu stanice Sky Sports.

„Dneska to bohužel funguje tak, že pokud dáváte góly, jste top, a pokud je nedáváte, tak jste břídil. Nikdo nezvažuje celkovou komplexitu nebo týmovost, všichni hledí pouze na statistiky…

Buďte si však jisti, že i ty góly v jeho případě přijdou. Nunez je hráč světových kvalit, který teprve roste. Až vyroste, tak uvidíte, že z něj bude světová superstar. A to se nebavíme o nějaké dlouhé době, mluvím tu o jednom či dvou letech.“

Darwin Nunez dal v této sezoně deset branek a na další tři přihrál. Kromě toho se dokonce zapsal do historických tabulek tím, že překonal maximální rychlost, která kdy byla naměřena u hráče v Premier League. V říjnovém duelu proti West Hamu dosáhl rychlosti neuvěřitelných 37,99 km/h.