Jednání o Mudrykovi pokračují, Arsenal ale zvažuje i Torrese. Kdyby byl ukrajinský Messi příliš drahý

Zranění stěžejního útočníka, vysoké požadavky ohledně dlouhodobě vytipovaného cíle, tip od vlastního manažera. A Arsenal má nový přestupový cíl.

Jednání o Mudrykovi pokračují, Arsenal ale zvažuje i Torrese. Kdyby byl ukrajinský Messi příliš drahý

Ferran Torres aktuálně působící v Barceloně je podle španělského deníku Sport dalším přestupovým cílem Arsenalu pro lednové přestupové okno. Gunners hledají náhradu za dlouhodobě zraněného Gabriela Jesuse, Ofenzivní génius Šachtaru Doněck má být jejich první volba, funkcionáři týmu hrajícího v exilu ale podle všeho příliš šponují požadavky za jedenadvacetiletého hráče přezdívaného “ukrajinský Messi” a funkcionáři z Emirates Stadium hledají možnou alternativu. Přičemž na Torresovi jim má imponovat vedle předpokládané nižší ceny i šírší použitelnost, když Španěl může hrát i na hrotu.

Torres přestoupil na Nou Camp teprve před rokem, kdy Barcelona za něj do Manchesteru City poslala 47 milionů liber. Za uplynulých dvanáct měsíců za Barcu odehrál v LaLize 31 utkání ve kterých si připsal šest gólů a čtyři asistence, přičemž podle španělských novinářů Xaviho nepřesvědčil, že by měl potenciál na to, dlouhodobě obývat místo v základu Blaugranas. Což ostatně naznačuje i fakt, že Xavi dává vepředu přednost trojici Robert Lewandowski, Raphina a Ousmane Dembele.

Podle Sportu je prezident Barcelony nakloněn možnosti eliminovat ztráty a za Torrese poptává sumu, kterou za něj dvanáct měsíců nazad poslal do Manchesteru. Pro Arsenal je pak atraktivní, že tato suma je o značný kus nižší, než má Šachtar poptávat za Mudryka. Zároveň zatímco Mudryk se s top fotbalem potkává zatím jen v Lize mistrů a investice okolo 70 milionů liber do něj může být do jisté míry riskantní, Torres je prověřený jak LaLigou tak anglickou Premier League, přičemž z Manchesteru City jej má nazkoušeného i současný lodivod Arsenalu Mikel Arteta. Sejdou se tito dva Španělé opět v jednom klubu?