Radar Arsenalu obsahuje reprezentanty Ukrajiny, Belgie i Nizozenska. Kdo z nich je Emirates Stadium nejblíž?

V Premier League vládnoucí Arsenal nehodlá na lednovém trhu nic podcenit a kvůli větší konkurenceschopnosti by mělo dorazit na Emirates Stadium pár nových tváří. Jaká jména předložil španělský manažer Mikel Arteta svým ředitelům?

Radar Arsenalu obsahuje reprezentanty Ukrajiny, Belgie i Nizozenska. Kdo z nich je Emirates Stadium nejblíž?

Již nějaký čas se spekuluje o jednadvacetiletém útočném hráči Šachtaru Doněck Mychajlu Mudrykovi. Ten má o přesun do Premier League obrovský zájem, nicméně portál The Athletici připomíná, že může jít o velmi nákladný přesun. Šéf ukrajinského kolosu dokonce kanonýry postrašil sebevědomým prohlášením, že by ho nerad vyslal pryč za nižší sumu než Jack Grealish a za toho loni Citizens poslali do Birminghamu více než 117 milionů eur.

V hledáčku Arsenalu uvízl dle Caught Offside také šestadvacetiletý nizozemský zadák Denzel Dumfries, jenž má za sebou minulost v PSV Eindhoven a již druhým rokem je doma na milánském stadionu Giuseppe Meazzy. Arsenal už to údajně na Nerazzurri zkoušel s nabídkou finanční kompenzace, ke které chtěl přihodit japonského reprezentanta Takehira Tomiyasa, leč neuspěl a pokud jeho zájem potrvá, finančně bude třeba "přitvrdit".

Vůbec nejblíž by tak mohl být Londýnu pětadvacetiletý belgický expres Youri Tielemans, který se nalézá na wantlistu třináctinásobného mistra země již pořádně dlouhou dobu. Kontrakt bývalého rychlíka Monaka na King Power Stadium vyprší v létě příštího roku a díky tomu by mohl posílit Arsenal hned v lednu. Pro momentálně třináctý celek Premier League, kterého ekonomicky poznamenala neúčast na evropských kolbištích, by mohla být zajímavá jakákoliv relevantní suma. O pár měsíců později už by se totiž z Leicesteru stěhoval zdarma....