Arsenal bez problémů přehrál Lyon, Leeds přetlačil Elche, Newcastle zadupal do země Al Hilal

Čtvrteční program Dubai Super Cupu nabídl přípravný střet nynějšího lídra Premier League s aktuálně osmým celkem francouzské Ligue 1. Arsenal proti Olympique Lyon potvrdil roli mírného favorita a po úderech z prvního dějství, o což se postarali Magalhaes, Nketiah a Vieira, triumfoval hladce 3:0.

Dařilo se i třetímu týmu anglické nejvyšší soutěže Newcastlu United, který si pochutnal na čtvrtém týmu Saudi League Al Hilalu 5:0. Dvě branky si připsal Joelinton, dva další zásahy přidal Almiron a skóre uzavřel čtyři minuty před koncem Stephenson. V příštím týdnu čeká na Straky ze St. James Parku Rayo Vallecano.

Triumf zaznamenal také Leeds United, který si přijel pro těsnou výhru na půdu španělského Elche, což je momentálně beznadějně poslední mužstvo LaLigy. Domácí sice vedli zásluhou Josana od pětačtyřicáté minuty, nicméně trojnásobnému šampionovi Premier League z Elland Road se podařilo výsledek otočit po hodině hry zásluhou Gelhardta a Klicha.

V duelu Aston Villy a Brighton padly čtyři branky, o což se v rozmezí 67. a 82. minuty postarali pouze dva muži. Na jedné straně zaznamenal dva góly Ings, na druhé Undav.