Mudryk se blíží na Emirates a s ním i konec 5 členů kádru. Koho Arsenal prodá, aby měl na osmdesátimilionového Ukrajince?

Mykhailo Mudryk je jeden z nejčastěji zmiňovaných přestupových cílů Arsenalu a Mikela Artety už od léta. V lednu se jeho přestup ze Šachtaru Doněck do Londýna má stát konečně skutečností.

Mudryk se blíží na Emirates a s ním i konec 5 členů kádru. Koho Arsenal prodá, aby měl na osmdesátimilionového Ukrajince?

Arsenal se podle anglického deníku Express mamutími kroky blíží k dohodě o lednovém podpisu smlouvy s Mykhaylem Mudrykem. Příchod útočníka, kterému se přezdívá "ukrajinský Neymar" (alternativně “Messi”), by po jeho letošních výkonech v Lize mistrů nicméně mohl Mikela Artetu podle některých zpráv přijít až na sumu přesahující osmdesát milionů liber a kouč Arsenalu tak podle všeho bude muset proměnit část svých hráčských fondů na finance, aby pokladně Arsenalu na tak nákladný transfer přispěl.

Podle deníku Mirror je ve hře taktéž varianta, podle které by Šachtar požadoval předem pouze 40 milionů liber a zbytek přestupové částky by se realizoval v podobě poplatků navazaných na Mudrykům úspěch na Emirates, i tak nicméně bude příchod nového perspektivního koně do stáje v tuto chvíli obývané supertalenty typu Saka nebo Martinelli znamenat definitivní odchod několika hráčů, jejichž perspektiva a potenciál zlepšení nebyly v minulosti vyhodnoceny skautingem Arsenalu přesně. Kdo si tedy podle Expresu bude balit.

Pokud Mudryk přestoupí za sumu okolo osmdesáti milionů liber, stane se nejdražším transferem Arsenalu v dějinách a tuto roli převezme po Nicolasi Pepem. Tento někdejší sedmdesátimilionový nákup se ukázal jako velký propadák, v tuto chvíli je na hostování v Nice, a pokud mu nebude přát los v evropských pohárech, nemůže asi očekávat že si na Emirates ještě někdy zahraje. Podobně, bez té nálepky přestupového propadáku, to má i Sambi Lokonga a Cedric, kteří toho letos příliš neodehráli a Arteta s nimi nepočítá. Poslední šanci zpeněžit pak Arsenal má v případě odchovanců Reisse Nelsona a 

Ainsleyho Maitlanda-Nilese, kteří se též do Artetova užšího kádru neprosadili a kterým končí smlouva. Udělají tito muži opravdu v lednu Emirates pápá?