Greenwood zná den, který rozhodne o jeho osudu. Jako profi fotbalista možná skončil

Mason Greenwood byl loni v říjnu vyřazen z kádru Manchesteru United, co vyšlo najevo, že je obviněn z napadení a znásilnění své bývalé přítelkyně. Od té doby čeká na verdikt, který rozhodne o jeho osudu.

Greenwood zná den, který rozhodne o jeho osudu. Jako profi fotbalista možná skončil

Mason Greenwood je produktem akademie Manchesteru United. Za mladé ďábly vždy podával excelentní výkony a svůj um si přenesl i do seniorského mužstva, kde všichni tušili, že na tohoto hráče čeká skvělá, skutečně skvělá budoucnost.

Velkou škodou je, že si této výjimečnosti nebyl vědom i sám hráč, kterému velmi rychle moc a sláva stouply do hlavy, a tak si usmyslil, že může všechno, co se mu jenom zlíbí. Našel si krásnou přítelkyni, jejíž přítomnosti si ovšem nevážil. Nejenže si na ní vybíjel svou zlost fyzickým týráním, dostupná audionahrávka jej dokonce usvědčuje i ze znásilnění.

Greenwood si svým chováním prakticky zazdil celou kariéru. Z multimilionáře s velkou budoucností rázem může být chudák, kterého už žádný profesionální tým nikdy nezaměstná. Jedinou nadějí mu je soudní řízení, ke kterému dojde 27. listopadu 2023.

Celý dlouhý rok je Mason nyní odkázán na domácí vězení, ve kterém může pouze zpytovat svědomí a modlit se, že k němu osud bude milostivý. Pokud ano, k fotbalu se jistě rád vrátí, ačkoliv to do Manchesteru United asi už nebude. Kdyby k němu ovšem osud milostivý nebyl, hrozí mu kromě pokuty také vězení a žádnou profesionální fotbalovou licenci už nikdy nedostane.