Měl nakročeno ke hvězdám, teď Cantwell Canaries opustí zadními dveřmi a za hrobového ticha

Spolu s Emim Buendiou byl Cantwell ještě tři roky nazad velmi perspektivním fotbalistou, kterého vedli v patrnosti i skauti TOP6. Nyní jej Norwich v podstatě vyhání.     

Měl nakročeno ke hvězdám, teď Cantwell Canaries opustí zadními dveřmi a za hrobového ticha

Norwich City je ochoten nechat jít Todda Cantwella a šéf Canaries David Wagner doufá, že tento krok pomůže záložníkovi využít jeho potenciál. Čtyřiadvacetiletý hráč, jehož aktuální kontrakt doběhne v červnu byl v posledních měsících spojován se skotským Rangers, stejně jako s rivaly z Championship Blackburnem a Readingem (v hlubší minulosti i s týmy jako je Tottenham či Arsenal), tak může eventuálně odejít za šest měsíců zdarma, pokud nikdo neprojeví během ledna zájem.

Pro hráče, který se od 12. listopadu objevil v dresu Norwiche na hřišti pouze jednou jde o značný propad v ještě nedávno dobře nastartované kariéře. "Je naprosto v pořádku, že mluvi s různými kluby, aby vyřešil svou budoucnost. Měl jsem s ním delší rozhovor. Řekl jsem mu: 'Ujisti se, že pro sebe najdeš to nejlepší řešení, dej si na to čas. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet," komentoval situaci manažer Canaries David Wagner. Cantwell působí v Norwichi od svých deseti let a dvakrát mu pomohl k postupu do Premier League jako člen týmu, který v letech 2019 a 2021 ovládl Championship.

Na vyšší úrovni ani jednou nebyl tým z východní Anglie příliš konkurenceschopný, právě Cantwell nicméně dokázal na sebe v rámci “žluté bídy” přitáhnout svými výkony pozornost. Což jej katapultovalo nejen do reprezentačního týmu do 21 let ale i do hledáčku anglických velkoklubů, kteří v něm viděli perspektivního kreativního záložníka. Pak se ale jeho rozvoj zastavil. "Bohužel z nějakého důvodu neudělal takový pokrok, v jaký všichni doufali," řekl Wagner rádiu BBC Norfolk."Ale vím, a byl jsem ve fotbale dost dlouho, že někdy stačí tento jediný krok - přijít do jiného prostředí - a z nějakého důvodu jde všechno nahoru a nikdo to nedokáže vysvětlit,” uzavřel muž, který nyní Cantwellovi ukazuje z Carrow Road dveře.