Nejen velké příchody. V Chelsea se chystá i velká čistka. Kdo všechno půjde?

Mykhailo Mudryk je poslední velký přírůstek na seznamu posil Chelsea, Todd Boehly nicméně podle všeho stále nemá dost a další jména zřejmě ještě přibudou. Ještě teď v lednu, potom i v létě. Kdo jim ale v šatně na Stamford Bridge udělá místo?  

Nejen velké příchody. V Chelsea se chystá i velká čistka. Kdo všechno půjde?

Až deset hráčů by podle zdrojů anglického deníku Telegraph mohlo v létě ukončit svou spolupráci s londýnskou Chelsea. Na Stamford Bridge se po přílivu nových tváří - Chelsea zatím v lednovém termínu má těsně před podpisem nebo už podepsala Santose, Fofanu, Felixe (na hostování), Badiashileho a naposledy Mudryka, další jména lítají éterem - plánuje taktéž pohyb opačným směrem. Během letního prázdninového termínu by tak na Stamford Bridge mohl proběhnout doslova výprodej, kdy budou k mání hráči evropského formátu.

Podle Telegraphu jsou nejatraktivnějšími jmény na seznamu Hakim Ziyech a Kai Havertz, kteří do západního Londýna přitom přišli teprve nedávno a za velké odstupné. Nejistou budoucnost má taktéž Christian Pulisic, který stále není schopen nalézt stabilní formu. Jen pár měsíců poté, co za sumu 33 milionů liber do Londýna přišel může být též odejit Kalidou Koulibaly, přičemž zájem z Itálie je o senegalského stopéra už nyní. Smlouva končí Jorginhovi, který má být dle Telegraphu považován za neperspektivního, Aubameyanga určitě též nikdo k prodloužení hostování přemlouvat nebude.

Další čtveřice hráčů má být podle novinářů na hraně. Vedení Chelsea by prý zvážilo případné nabídky na kapitána Cesara Azpilicuetu, nejistou budoucnost má v tuto chvíli i brankář Edouard Mendy a obránce Trevor Chalobah. O záložníka Conora Gallaghera, který se s příchodem nových tváří ještě více propadl lavičkou Blues se pak už má intenzivně zajímat Crystal Palace, kde Gallagher v minulé sezóně tak zářil. Zůstane v kádru Grahama Pottera kámen na kameni? A zůstane vůbec Graham Potter?