Musíme více zapojit Haalanda, říká po nepřesvědčivých výkonech Guardiola

Erling Haaland vyšel už ve třech zápasech v řadě naprázdno, což se mu v kariéře příliš často nestalo. Pep Guardiola tak po porážce od městského rivala hovoří o větším zapojení norského útočníka. 

Musíme více zapojit Haalanda, říká po nepřesvědčivých výkonech Guardiola

V úvodních jednadvaceti zápasech nasázel Erling Haalanda sedmadvacet branek, v posledních třech duelech ale vyšel střelecky naprázdno a především šlágr s Manchesterem United se mu hrubě nevydařil.

Důkazem je jen devatenáct doteků s míčem a pouhé dvě střely, navíc obě mimo tři tyče. Bývalý záložník Dietmar Hamann se nedávno nechal slyšet, že podle něj je Guardiolův tým lepší bez Haalanda, a to i v případě, že by Nor vstřelil 40 branek.

S tímto názorem se Guardiola rozhodně neztotožňuje, uznává ale, že je třeba Haalanda do hry více zapojit. "Stále jsme v procesu. Je to těžké proti týmům, které hrají ve svém pokutovém území v jedenácti. Ale ano, musíme ho nacházet daleko častěji," uvedl Guardiola pro flashscore.co.uk.

Po nečekané porážce od United ztrácí úřadující mistr už osm bodů na čelo a Guardiola hovoří o nekonzistentnosti. Ovšem jen ve výsledcích. "Nekonzistentnost je ve výsledcích, ne ve výkonech. Ano, proti Southamptonu to byla výjimka, ale jinak jsme v našich zápasech konzistentní. Proti Evertonu jsme hráli dobře, ale měli jen jednu střelu na bránu. Za to nás potrestali, což se dříve nedělo, neboť jsme vždy našli způsob, jak zvítězit," zhodnotil předešlé zápasy španělský kormidelník Citizens.

"I když nehrajeme vždy úplně dobře, máme šance. A v tom se musíme do příštích zápasů zlepšit," ví Guardiola, kde jej tlačí bota. Tedy především v zakončení.

"Proti United jsem svůj tým poznával, to je vše, co mohu říci. V Southamptonu jsem si říkal, co je tohle za tým? Ale tohle byl pravý opak," vidí pozitiva v předvedené hře Guardiola.