Věříme každému slovu, které řekne, pochvaluje si zlínský Hlinka nového trenéra Vrbu

Zlínští fotbalisté za sebou mají další zápas pod trenérem Pavlem Vrbou. Po víkendové remíze 2:2 s Olomoucí se tentokrát Ševci rozešli nerozhodně s Trnavou, se kterou remizovali v rámci zimního Tipsport Cupu 1:1. O jediný gól Zlína se postaral Marek Hlinka, který si zároveň po utkání pochvaloval spolupráci s novým koučem.

Věříme každému slovu, které řekne, pochvaluje si zlínský Hlinka nového trenéra Vrbu

„Je úplně jedno, kdo střílí góly. Je dobře, že se trefují i obránci či záložníci. Kluci z útoku ale dál mají naši důvěru. Třeba Honza Silný se v každém utkání dostane do nějaké šance. Proti Trnavě měl dvě příležitosti. Věřím, že mu to tam začne konečně padat. Když to začne proměňovat, v tabulce půjdeme nahoru,“ řekl Hlinka po zápase pro klubový web.

Hlinku těšilo i to, že si zahrál proti týmu, kde také dříve působil. Navíc podle něj zlínské mužstvo před těžkým jarem dobře prověřila.

„Trnava má kvalitní mužstvo. Měla dobrý přechod do útoku, hlavně v prvním poločase nás zlobila. Ve druhé půli už jsme si vytvořili šance, podařilo se nám vyrovnat. Myslím, že utkání celkově splnilo účel,“ pochvaloval si Hlinka.

Se záchranou má moravskému klubu, který je momentálně předposlední, pomoci hlavně nový trenér Pavel Vrba. Zkušený kouč se zkušenostmi z Plzně, reprezentace i zahraničí si podle Hlinkových slov své svěřence hned získal.

„Jsem s ním velmi spokojený a to stejné platí pro většinu hráčů týmu. Kdybyste se jich zeptali, budou mluvit stejně. I když před ním všichni máme velký respekt, což asi bylo potřeba. Je to velká osobnost. Víme, jakých úspěchů v minulosti dosáhl, a věříme každému slovu, které řekne,“ řekl Hlinka.

„Už na prvním tréninku nám nastínil svoje představy, vizi, jak bychom měli hrát, prezentovat se a na tom se každý den snažíme pracovat. Tréninky jsou jiné než dřív,“ dodal dvaatřicetiletý fotbalista.