TOP 10 nejproduktivnějších klubů současného Starého kontinentu? Umístila se Slavia i Crvena Zvezda...

Z nejprestižnějších pěti evropských soutěží se mohou pochlubit nejdrtivější ofenzivní činností Bayern Mnichov, Paris Saint-Germain a Manchester City, čili aktuální lídr bundesligy, nynější vládce Ligue 1 a momentálně druhý tým Premier League, který v ní obhajuje primát.

TOP 10 nejproduktivnějších klubů současného Starého kontinentu? Umístila se Slavia i Crvena Zvezda...

Žádná další adresa už se do nejlepší evropské desítky, která zahrnuje 20 nejrespektovanějších lig Starého kontinentu, nevešla...

I proto se dostalo na celky jako Crvena Zvezda Bělehrad, Zenit Petrohrad, PSV Eindhoven, Ajax Amsterdam, Dinamo Záhřeb či Celtic Glasgow, jenž po jednadvaceti odehraných kolech suverénně vévodí skotské Premiership s pohodlným náskokem devíti bodů na Rangers a přesvědčivým skóre 65:17.

Za pozornost samozřejmě stojí i druhý tým FORTUNA:LIGY z vršovického Edenu, který nasázel během šestnácti odehraných kol již 51 gól, což ho v průměru (3,19) řadí na druhé místo hned za mnichovský válec z bavorské Allianz Areny (3,27).

Nejvíce se o to zasloužili pánové Tecl, Lingr, Usor či Olayinka, který co nevidět zamíří za Guélorem Kangou do Bělehradu, jehož 73 přesných zásahů ve třiceti kolech také budí respekt.

Góly na zápas napříč TOP 20 evropskými soutěžemi:

 1. Bayern Mnichov - 3,27
  2. Slavia Praha - 3,19
  3. Celtic Glasgow - 3,10
  4. Dinamo Záhřeb - 3,00
  5. Ajax Amsterdam - 3,00
  6. PSV Eindhoven - 2,80
  7. Zenit Petrohrad - 2,76
  8. Paris Saint-Germain - 2,71
  9. Manchester City - 2,65
  10. Crvena Zvezda Bělehrad - 2,63

 

Je mi to hrozně líto. V Arábii nebude šťastný, navíc se tu na něj brzy zapomene, říká Vízek o Ronaldovi