Portugalské Algarve se netýká Hovorky ani Sirotníka. Ve slávistické výpravě však nechybí Halinský se Šmigou

Slávisté už se od úterního dne nalézají v portugalském Algarve, kde je čeká hlavní část přípravy na jarní část sezony 2022/2023.

Portugalské Algarve se netýká Hovorky ani Sirotníka. Ve slávistické výpravě však nechybí Halinský se Šmigou

Sešívaný tým aktuálně tvoří 32 hráčů, ale protože odjel i Peter Olayinka, jenž nejspíš zamíří do Crvene Zvezdy již v zimní přestávce, je jasné, že se bude kádr zužovat.

Na palubě směr Pyrenejský poloostrov nechyběli jak nové tváře Petr Hronek a Igoh Ogbu, tak navrátilci z hostování Jan Stejskal, Maksym Talovjerov a Mick van Buren.

Z Prahy odletěli také zranění Taras Kačaraba a David Pech, jehož svalové potíže si vyžádají zhruba třítýdenní pauzu a je tak jasné, že ho úvod jara mine. "Připojili se také aktuálně zranění Taras Kačaraba s Davidem Pechem, kteří budou s tréninkem začínat postupně. V Algarve budeme mít perfektní podmínky k tomu, abychom uspíšili jejich uzdravení," informoval na stránkách slavia.cz asistent Jaroslav Köstl.

Protože trenérský štáb během první přípravy rokU 2023 s Hradcem Králové zaujali i mladíci Denis Halinský a Daniel Šmiga, odcestovali také.

"Dan se nám proti Hradci hodně líbil, je to velice zajímavý hráč, to také ukázal. Proto s námi pocestuje," ozřejmil již dříve Jindřich Trpišovský, jehož tým čeká za pár dní dvojzápas se Servette Ženeva.

"K tréninkům přistoupili zodpovědně a na jejich výkonech to bylo znát. Zápas proti Hradci zvládli oba dva velmi dobře. Jsme rádi, že si mladí hráči říkají svými výkony o nominaci a můžeme je brát s sebou. Do budoucí kariéry to pro ně bude veliký impuls. Příkladem jim může být Moses Usor, který s námi absolvoval přípravu v Rakousku a od té doby je důležitým hráčem áčka," doplnil svého kolegu Jaroslav Köstl.

Doma v Edenu naopak zůstali Jan Sirotník, jehož odlet znemožnily zdravotní komplikace a dlouhodobě zraněný David Hovorka.

Jedeme na titul, oznámil Mandous, který díky trpělivé práci fyzioterapeutů nemusel na operaci a je zpátky