Je mi to hrozně líto. V Arábii nebude šťastný, navíc se tu na něj brzy zapomene, říká Vízek o Ronaldovi

Čtvrtek, 19. ledna. Právě v tento den by si Cristiano Ronaldo měl odbýt svůj debut za saúdskoarabský Al Nasser. A to symbolicky v přátelském utkání s Paris Saint-Germain vedeném jeho odvěkým rivalem Lionelem Messim. Pak už ale na legendárního fotbalistu čekají o poznání méně atraktivní duely. Ty v tamní lize, které možná budou mít svou kvalitu, jen v Evropě jaksi nebudou nikoho moc zajímat. Myslí si to i slavný internacionál Ladislav Vízek, který se o svůj názor na Portugalcovu novou misi podělil v rozhovoru pro eFotbal.

Je mi to hrozně líto. V Arábii nebude šťastný, navíc se tu na něj brzy zapomene, říká Vízek o Ronaldovi

“Předně musím říct, že je mi to hrozně líto. A je mi to líto hlavně za něj, protože takový konec si určitě nepředstavoval. Když to srovnám s tím, jak se bude loučit Messi, je to strašně smutné. Jsem si jistý, že sám Ronaldo si moc přál pokračovat ještě rok nebo dva v nějakém opravdovém velkoklubu, výkonnostně by na to pořád měl. Bohužel ho však nikdo nechtěl,“ začal své hodnocení Vízek.

Bylo vidět, že pečlivě volí slova, že ho osud pětinásobného držitele Zlatého míče opravdu zasáhl. Vždyť byly časy, kdy byl CR7 absolutním vládcem fotbalové planety. To už je však pryč. Starý kontinent opustil bez fanfár...

“Když končí éra tak dobrého hráče, je to vždycky smutná věc. Zvlášť pokud jde o velikána, jako je on. Svým způsobem si ale za takový konec může on sám. Po návratu do Manchesteru měl zatnout zuby a vydržet, místo toho však dával najevo svou podrážděnost. Myslím, že právě ta mu zlomila vaz. Otevřel si pusu na špacír až moc a pak už od něj dali všichni ruce pryč. Vyústilo to až v odchod do Arábie, kde mu sice dají královské peníze, jeho góly tam však budou bezcenné,“ poznamenal Vízek.

Na mysli měl samozřejmě Ronaldův rozhovor pro Pierce Morgana, jemuž Portugalec nechal odkrýt zákoutí své utrápené duše. Opřel se do trenéra United Erika ten Haga, klubového zázemí i spoluhráčů. Vedení tím postavil před jasnou věc. Buď z Manchesteru zmizí on, nebo jeho kouč. A podle očekávání se šéfové postavili za Ten Haga. Upřímně, jinou možnost ani neměli.

“Tenhle rozhovor vůbec neměl vzniknout, Ronaldo si jím hrozně ublížil. Svým způsobem se mu ale nedivím. Alespoň v tom, jak pálil do trenéra. Ten totiž přítomnost takové hvězdy vůbec neustál. Hráče jako Ronaldo vážně nepostavíte jen na pár minut nebo dokonce v nastavení, takovou chybu prostě neuděláte. To si někdo jako on opravdu nezaslouží. Chování vůči němu mělo být úplně jiné a sám Ten Hag to moc dobře ví,“ podotkl olympijský vítěz.

Na druhou stranu, i tak měla být Ronaldova reakce umírněnější. Jenže nebyla, takže nyní už bude válet “jen“ v Al Nasseru. “Dostane tam miliardy, zrovna on na ně ale nikdy moc nekoukal. Ještě před pár lety by takovou nabídku smetl ihned ze stolu, teď však neměl zbytí. A je to strašná škoda. Pro něj, fanoušky i fotbal jako takový,“ konstatoval Vízek.

“Můj názor je, že se Ronaldo až moc spoléhal na mistrovství světa. Na to, že tam bude patřit k nejlepším, takže mu pak dají šanci jinde. Bohužel ale nedomyslel, že Portugalci jsou už hodně dobří i bez něj. Možná dokonce i lepší,“ pokrčil rameny s tím, že ani v Arábii to pro sedmatřicetiletou ikonu nebude žádný med.

“Všichni si myslí, jak tam bude dávat dva tři góly za zápas, ale tak to být vůbec nemusí. I v Kataru Arabové dokázali, že fotbal hrát už umí, navíc zrovna jeho si soupeři budou hlídat jako oko v hlavě. Především si ale myslím, že on sám tam prostě nebude šťastný. Dva zápasy se mu nevydaří, přijde kritika a on zatouží jít pryč,“ nadhodil Vízek.

“Mou největší obavou však je, že se na Ronalda za chvilku zapomene. Sem tam se dočteme, že dal třeba čtyři góly, ale už to bude jen taková vzpomínka. V televizích budou běžet borci jako Messi, Neymar nebo Mbappé, Ronaldo už ale ne. Sejde z očí, sejde z mysli. Tohle platí vždycky a bude to tak i teď. Znovu říkám, je mi to fakt moc líto,“ uzavřel.

Premiéra s velkým P! Ronaldo bude v Saúdské Arábii debutovat proti celoživotnímu rivalovi Messimu...