Katarská investice miliardy liber do londýnského klubu?

Světový šampionát v Kataru je minulostí, ale tamní šejkové o sobě dávají pořád vědět. Prezident PSG a zároveň předseda Qatar Sports Investments (QSI) Nasser Al-Khelaifi jednal minulý týden v Londýně s šéfem Tottenhamu Danielem Levym o investici ve výši jedné miliardy liber, za níž by podle tribalfootball.com měla skupina získat 25% podíl v klubu.  

Katarská investice miliardy liber do londýnského klubu?

QSI má již ve fotbalovém světě velké jméno. Přeci jen jeho investice do Paris Saint-Germain, které si díky tomu mohlo dovolit v posledních letech přivézt hvězdy typu Neymara, Kyliana Mbappého či Lionela Messiho, nejsou žádným velkým tajemstvím.

Nyní touží po dalším věhlasném celku a svou pozornost zaměřili do Premier League. Kromě Hotspur se mluví i o Manchesteru United a Liverpoolu. Jde tedy o špičková mužstva s těmi nejvyššími ambicemi.

Al-Khelaifi a Levy jsou velcí přátelé, což by naopak mohlo naznačovat, že prodej části klubu nebyl hlavním tématem rozhovoru. Naopak fakt, že QSI chce vstoupit do Premier League této variantě dodává na síle. Nicméně vedení Kohoutů prodej, byť jen minoritního podílu, popřelo.

QSI kromě PSG vlastní také 23% podíl v portugalské Braze.