Přestup Yeboaha do Slavie je hotový, shodují se v Rumunsku. Strašně peněz vlastně za nic, varuje sešívané expert

Mojmír Chytil a Emmanuel Yeboah. Dva útočníci, po kterých bezmezně zatoužila Slavia. Zatímco o transferu olomouckého reprezentanta by se mělo rozhodnout na dnešní klíčové schůzce v Praze, příchod ghanského predátora je už prý hotový. Informuje o tom rumunský web Fanatik s tím, že sešívaní zaplatí 2,5 milionu eur (zhruba 60 milionů korun). Podle tamního experta to ale budou vyhozené peníze. 

Přestup Yeboaha do Slavie je hotový, shodují se v Rumunsku. Strašně peněz vlastně za nic, varuje sešívané expert

Další majstrštyk z dílny Jindřicha Trpišovského, nebo nafouknutá a předražená bublina, jež co nevidět splaskne? Dozvíme se nejspíš už brzy. 

Podle nejnovějších informací z Rumunska je už totiž tenhle obchod upečen. Teprve devatenáctiletý útočník se stane novým hráčem Slavie a nebude to zadarmo. Klub z Edenu za něj zaplatí kolem 60 milionů, vedení Kluže se prý podařilo vyjednat i 20 % z dalšího prodeje. 

Není těžké vytušit, že za tímto nákladným přestupem stojí právě Trpišovský. Ten si mladého zabijáka vyhlédl během dvojzápasu s Kluží v základní skupině Evropské konferenční ligy, kde Rumuni Slavii dvakrát porazili. 

Na Yeboahovi se mu líbí jeho rychlost a výbušnost, charakter rváče. S tím souvisí i problémy s disciplínou, Trpišovský ale věří, že ho zkrotí. Teď jde o to, aby Yeboah měl co nabídnout i fotbalově... 

A to by mohl být problém. Myslí si to bývalý rumunský fotbalista a dnes uznávaný televizní expert Basarab Panduru, který do Edenu poslal dost důrazné varování. 

"Připadá mi to jako strašně moc peněz! Když jsem Yeboaha viděl hrát poprvé, přišel mi jako hráč s touhou, jakou jsem třeba u rumunských fotbalistů ještě nikdy neviděl. Postupem času se to z něj však vytratilo. Působí na mě jako vyměněný, jako by už neměl ty reakce. Proto říkám, že dva miliony eur je fakt dost. Navíc skoro za nic. Nečekal jsem, že Slavia dá tolik," uvedl Panduru pro Orange Sport.