Ronaldo neměl charakter, který v týmu potřebujeme, naznačil ten Hag důvod Portugalcova odchodu

Než se CR7 vrátil na Old Trafford, skončili ďáblové v tabulce Premier League na druhém místě a pyšnili se poměrně svižným fotbalem. Po příchodu portugalské hvězdy ovšem překopali svůj herní styl a rázem sázeli více na pomalejší hru, jejíž útoky šly primárně přes Ronalda. A i když slavný útočník dával góly, týmu se přestávalo více a více dařit.

Ronaldo neměl charakter, který v týmu potřebujeme, naznačil ten Hag důvod Portugalcova odchodu

Vše postupně vedlo k Solskjaerově pádu a vesměs i začátku nové přestavby týmu, které se chopil nizozemský trenér Erik ten Hag. Ten po svém příchodu velmi brzo zjistil, že jeho tým hraje lépe bez Ronalda, a tak portugalského forwarda postupně vyčleňoval z kádru.

Vše samozřejmě vyvrcholilo Ronaldovým odchodem, čemuž předcházelo drsné interview u Pierse Morgana, jak Erik ten Hag neuznává jeho kvality… Bohužel se ale začíná čím dál více ukazovat, že chyba nebyla tak moc v trenérovi jak v hráčovi samotném, který nemohl skousnout, že mu s přibývajícím věkem odchází forma.

„Už jsem to řekl několikrát, Ronaldo je minulostí a my se snažíme dívat do budoucna. Všichni víme, že je pro nás úspěch celého týmu na prvním místě, a já jsem tím, kdo určuje, jaká sestava je pro utkání ta nejlepší. Kdo to nerespektuje, pro toho tu není místo,“ řekl Hag v rozhovoru pro MUTV, kde více než jasně naznačil, že CR7 měl námitky vůči výběru základní jedenáctky.

Teď však United chybí útočník a náhrada bude muset přijít. „Hledáme správné hráče. Je důležitá nejen kvalita, ale také charakter. V kabině musíme být všichni naladěni na stejnou vlnu. Všichni musíme bojovat jeden za druhého a respektovat nařízení trenéra,“ dodal Hag, který zároveň naznačil, že nyní v kabině už nemá nikoho, kdo by v ní šířil negativní emoce.