O hvězdu Maroka Bunúa je zájem. Přetahovat se o tohoto gólmana mají United s Bayernem

Manchester United a Bayern Mnichov už vedli podle francouzského listu Foot Mercato konkrétní rozhovory se zástupci marockého brankaře Sevilly Yasina Búnua.  

O hvězdu Maroka Bunúa je zájem. Přetahovat se o tohoto gólmana mají United s Bayernem

Svými výkony Yasine Bunú postrčil na mistrovství světa Maroko k historickému postupu do semifinále, nyní jeden z hlavních (a nakonec neúspěšných kandidátů na Zlatou rukavici pro nejlepšího gólmana šampionátu) sahá po průlomu na klubovém poli. Podle informací francouzského listu Foot Mercato jsou totiž agenti golmana Sevilly v intenzivním kontaktu s velkokluby na severu Anglie a Bavorska a jednají o možném přesunu z La Ligy.

Manchester United sice má pozici prvního brankáře obsazenou stálicí Davidem de Geou, Španělovi nicméně v létě končí smlouva a z Old Trafford se ozývají náznaky, že Erik ten Hag nemusí být úplně nakloněn jejimu prodloužení. Gólmanů mají mít v hledáčku na Old Trafford více, spekuluje se třeba o Yannu Sommerovi, kterému v Mönchengladbachu končí v létě smlouva, Bunú by byl ještě větší rybou. Otázkou zní, zda li se mu bude chtít v rozehrané sezóně do souboje s de Geou nebo zda li by preferoval až posezónní přestup.

Konkurenci by totiž mít nemusel mít v mnichovské Allianz Aréně. Tam je sice neotřesitelnou jedničkou Manuel Neuer, ten se nicméně po brzkém návratu Der Manschaftu z Kataru oddal v rámci dovolené skialpiningu a při této kratochvíli si v Alpách zlomil nohu. Takže minimálně na jarní část sezóny je mimo a při jeho věku (Neuerovi je šestatřicet let) je otázkou, zda li by eventuální posila nemohla zaujmout natolik, že by v poslední době překvapivě hodně chybujícího Neuera nemohla vystrkat z pozice jedničky napořád.