Kouč United ten Hag se s tím nemaže. Ronaldo už je pryč, proti Vlkům na lavičce pykal Rashford

Anglický reprezentační křídelník Marcus Rashford chyběl v základní sestavě Manchesteru United v silvestrovském utkání 18. kola Premier League na hřišti Wolverhamptonu Wanderers. Podle trenéra United byla jedna z hlavních ofenzivních hvězd na lavičku posazena z disciplinárních důvodů.  

Kouč United ten Hag se s tím nemaže. Ronaldo už je pryč, proti Vlkům na lavičce pykal Rashford

Ten Hag Rashfordův prohřešek v předzápasovém televizním rozhovoru nespecifikovall, pouze stručně informoval televizní diváky, že hráč "porušil interní pravidla" Manchesteru United a kvůli tomu nebude v základní jedenáctce. Rashford má přitom aktuálně skvělou formu, když skóroval v obou posledních zápasech Rudých ďáblů a tři branky zaznamenal i v reprezentačním dresu na posledním mistrovství světa v Kataru, kde Anglie došla do čtvrtfinále.

Pro zápas s Wolverhamptonem nicméně byl ten Hagem opomenut a šanci od první minuty dostal Alejandro Garnacho. Ten nicméně na hřišti vydržel jen první poločas, přičemž do druhé půle vyběhl na hřiště už potrestaný Rashford. A v rámci omluvy se ospravedlnil nejlepším možným způsobem, když v 76. po příhrávce Bruna Fernandese jediným uznaným gólem utkání zápas rozhodl. O osm minut později mohl druhou brankou předčasně utnout naděje Vlků na bodový zisk, rozhodčí při jeho druhém úspěchu nicméně odhalili hru rukou. Ten Hagovi i jedna trefa stačila. Stejně jako Rashfordova reakce. "Přišel, byl velmi výrazný a vstřelil gól. To byla správná reakce. Tím to ale končí. Každý se musí řídit pravidly a hodnotami, ale pokud reagujete takto, je to správná odpověď," prohlásil Holanďan spokojeně po zápase.

Pro fandy United - kteří hned po oznámení základní sestavy a ten Hagovu televiznímu oznámení začali na sociálních sítích spekulovat, co se za trestem skrývá -  jde o další potvrzení, že jejich nový kouč, se - třeba na rozdíl od jednoho ze svých předchůdců Oleho Gunnara Solskjaera - nezalekne žádné ze svých hvězd. Nejprve se ten Hag vypořádal s Ronaldem, kterého za neochotu podřídit se týmu posadil na lavičku, nyní jeho tvrdou ruku odnesl Rashford. Kdo bude další?