Dočká se chorvatský hrdina Livakovič prvního velkého přestupu? Na seznamu ho má hodně vysoko Bayern

Protože Manuel Neuer nebude Bayernu Mnichov kvůli operaci zlomené nohy k dispozici v celém zbytku soutěžního ročníku 2022/2023, Julian Nagelsmann, Oliver Kahn i Hasan Salihamidžič musí řešit nečekaný problém v podobě střelhbitého příchodu nového strážce svatyně.

Dočká se chorvatský hrdina Livakovič prvního velkého přestupu? Na seznamu ho má hodně vysoko Bayern

K dispozici jsou totiž v tuto chvíli pouze čtyřiatřicetiletý Sven Ulreich a o patnáct let mladší benjamínek Johannes Schenk, což pravděpodobně slovutné bavorské značce vzhledem k obřím ambicím na několika frontách nestačí.

V kancelářích Allianz arény už se tak v posledních dnech urodil spontánní seznam možných posil, se kterými by se představitelé německého suveréna pokusili domluvit ještě před otevřením zimního přestupového okna.

Hodně vysoko má být na onom seznamu podle Kickeru i jasná jednička chorvatské reprezentace Dominik Livakovič, jenž v Kataru předvedl nejeden výtečný výkon.

Sedmadvacetiletý rodák ze Zadaru, který je dlouholetou jedničkou Dinama Záhřeb, ještě ve své kariéře nikdy nechytal v zahraničí a vydařený světový šampionát by to mohl změnit.

V HNL už má krajan Modriče, Brozoviče, Perišiče a spol. na svém kontě pět titulů a mohly by ho lákat nové výzvy. Kluby jako Bayern Mnichov se přitom neodmítají snadno, tím spíš, když do nich přicházíte s vizí nového čísla 1.

Protože má brankář, který se momentálně připravuje na důležité semifinále s Argentinou, v Záhřebu kontrakt "jen" do léta 2024, pro bavorský kolos by mohl být celkem dostupný.

Portálem Transfermarkt.com uváděná tržní hodnota 8,5 milionu eur navíc dokonale zapadá do cenové politiky Bayernu.

Ještě o „Čapounovi“ a ženách při MS. Zbaběle kličkující šéf Pravidlové komise rozhodčích FAČR je „expertem“ k ničemu