Chelsea začala zajímat finančně dostupná defenzivní opora Celtiku i chorvatské reprezentace...

Obránce Celtiku Glasgow Josip Juranović, jehož osobní konto zdobí triumfy jak v polské Ekstraklase, tak ve skotské Premiership, začal zajímat londýnskou Chelsea.

Chelsea začala zajímat finančně dostupná defenzivní opora Celtiku i chorvatské reprezentace...

O tom, že má sedmadvacetiletého chorvatského zadáka v hledáčku právě klub ze Stamford Bridge, informoval žurnalista Simon Phillips.

Šestinásobnému šampionovi Premier League vůbec nevyšly poslední týdny před propuknutím světového šampionátu a v tabulce klesl po dlouhé sérii bez výhry až na osmé místo, z něhož se samozřejmě nepůjde do pohárové Evropy ani omylem.

Nový manažer Blues Graham Potter by proto v rámci lednového okna přivítal posílení hned na několika pozicích včetně defenzivní řady.

Šestadvaceti mezinárodními starty ošlehaný Chorvat pochopitelně nechybí ani na právě probíhajícím mistrovství světa, na němž si v pěti dosavadních duelech nevedl vůbec špatně, což hodně kvituje i zmíněná londýnská značka.

Bývalý obránce Hajduku Split i Legie Varšava, který je součástí ostrovního dění od loňského léta, by mohl být alternací k o čtyři roky mladšímu Reece Jamesovi, jehož v posledních dvou sezonách brzdí potíže se zraněními.

Záhřebský rodák má však ve skotském Celtic Parku smlouvu ještě na tři a půl roku a určitě nebude "za hubičku". Specializovaný server transfermarkt.com sice u něj uvádí tržní cenu okolo sedmi milionů eur, ale po turnaji v Kataru se může ona částka vyšplhat výrazně výše.