Nevylučuji, že bychom o titul nemohli bojovat už teď, navnadil fanoušky trenér Newcastlu

Původně měli v plánu do dvou let zabojovat pouze o Ligu mistrů, ale s ohledem na to, jak rychle dosáhl Newcastlu United po změně majitele úspěchu, se všechny věci mohou uspěchat.

Nevylučuji, že bychom o titul nemohli bojovat už teď, navnadil fanoušky trenér Newcastlu

Newcastle ještě loni touto dobou bojoval o udržení a vůbec neměl jistotu, že v nejvyšší anglické soutěži zůstane. Pak ale přišla bohatá investice od nového vlastníka a přivedly se posily, které klubu ze severu Anglie pomohly se v PL udržet. Od nové sezony je z toho dokonce bitva o titul.

V takový scénář nedoufalo jak vedení, tak ani trenér Eddie Howe, jenž ještě před pár týdny tvrdil, že bylo cílem do dvou let zabojovat o místenku v Lize mistrů a do tří až čtyř let se teprve zapojit do bojů o mistrovský titul. Když ale věci jdou tak dobře, byla by škoda to nezkusit už teď.

„Nebudu dávat nějaké předpovědi, ale zároveň nebudu popírat, že bychom o ten titul nechtěli zabojovat už nyní. Když jsem viděl, čeho jsme schopni a jaké týmy jsme už porazili, tak proč ne,“ dmul se pýchou pětačtyřicetiletý manažer na tiskové konferenci k zápasu, který jeho svěřenci tuto sobotu svedli s Leedsem United (remíza 0-0).

Pozoruhodná je nejen blesková proměna Newcastlu, ale i to, že nový vzhled mužstva disponuje vůbec tou nejlepší obranou v celé Premier League. Straky mají na kontě navíc jen jednu porážku, kterou jim v osmé minutě nastaveného času uštědřil Liverpool, jinak jsou prakticky bezchybné.