Přijde City o režiséra? Atletico Madrid chce zkusit hodit udičku de Bruynemu a nabízí sedmdesát milionů eur!

Pep Guardiola má na de Bruynem a jeho distribuci přihrávek postavenou v podstatě celou hru. Může si jej eventuálně dovolit ztratit?   

Přijde City o režiséra? Atletico Madrid chce zkusit hodit udičku de Bruynemu a nabízí sedmdesát milionů eur!

Sedmdesát milionů získaných mezi jiným za aktuální prodej Matheuse Cunhy do Wolverhamptonu  hodlá Atletico Madrid investovat velmi ambiciózně. Do hráče považovaného za jednoho z nejlepších světových playmakerů, belgického záložníka Kevina de Bruyneho. Jedenatřicetiletý hráč je sice v Manchesteru City v osmé sezóně pevně usazen, jeho současný kontrakt nicméně vyprší v létě 2025 a záložník dal už dopředu najevo, že prodloužit nehodlá a bude si chtít vyzkoušet další výzvu. Mimo Anglii.

Atletico se jej hodlá pokusit získat a přetáhnout za Pyreneje ještě o nějakou chvíli dřív. Podle španělského listu Todofijaches jsou jak kouč Atletica Diego Simeone, tak sportovní ředitel klubu Andrea Berti, velkými fandy belgického středopolaře a uprostřed svojí zálohy by si jej opravdu dokázali představit. Přičemž oba sázejí podle spekulací španělských novinářů, že Atletico ve španělském plánu de Bruyneho může hrát významnou roli, když Barcelona i Real staví své záložní řady na perspektivnějších hráčích. Nemluvě o tom, že City by dozajista nebylo ochotno dodat konkurenci v Lize mistrů takovou posilu. 

Z druhé strany otázka samozřejmě zní, jak tuto iniciativu vezme de Bruyne a City. Hráč by mohl mít tendenci svou chuť na změnu prostředí urychlit, zvlášť pokud by se mu třeba v letošní sezóně podařilo s City získat vysněnou trofej za vítězství v Lize mistrů. City by naopak muselo zvážit, zda si může dovolit přijít o svého dvorního režiséra.  Zatím mnoho alternativ pro de Bruyneho roli na hřišti Pep Guardiola nemá.