Ne všechny týmy mají v Premier League stejnou šanci, postěžoval si před zápasem s Newcastlem kouč Leedsu Marsch

Absence platových stropů v Premier League vadí americkému manažerovi Leedsu United Jesse Marschovi, který si myslí, že díky tomuto faktu rozhoduje bohatství a nikoliv kvalita managementu.  

Ne všechny týmy mají v Premier League stejnou šanci, postěžoval si před zápasem s Newcastlem kouč Leedsu Marsch

"Všichni víme, že v tomto světě fotbalu je to něco jiného než v americkém sportu," prohlásil v rozhovoru pro americkou televizní stanici ESPN před zápasem s Newcastlem Jesse Marsch. "Ve Spojených státech máme v profesionálních soutěžích platové stropy a každý má na začátku sezony šanci. Je mi líto, ale tak, jak funguje evropský fotbal, to prostě není. Rád bych řekl, že chceme vyhrát každý zápas a jsme v pozici, kdy to můžeme dokázat. Ale víme, že v realitě, ve které se právě nacházíme, to není reálné,” pustil si ústa na špacír americký kouč. 

Učinil tak právě před utkáním s Newcastlem (ve kterém jeho Leeds následně urval proti favoritovi remízu), jenž byl před rokem převzat saúdskoarabským konsorciem a s naplněným účtem prakticky nemá limity na hráčské nákupy. Newcastle za poslední dvě přestupová období podepsal devět hráčů včetně Kierana Trippiera nebo Bruna Guimaraese a Marsch, přesto že pochválil šéfa Strak Eddieho Howea za jeho práci připustil, že tyto rozdíly ovlivňují férovost respektive rovnost soutěže v Premier League. 

"Vím, že máme v této lize za úkol soupeřit s týmy jako Man City, Chelsea, Liverpool, ale našimi skutečnými konkurenty jsou týmy ze středu tabulky, ze dna tabulky, a teď [se musíme] pokusit o lepší výkony, než jaké jsme proti nim podali. Taková je realita a ve stejné kategorii je nás spousta a samozřejmě to není jen o penězích, ale popravdě určitě je to velmi silný faktor,” uzavřel nakonec Marsch interview.