Pochettino: Kdyby Guardiola trénoval PSG, tak už ho nejméně 8x vyhodili

Pokud se v současné terminologii bavíme o „ropných klubech“, vždy nám vyjdou dva výsledky: Manchester City a PSG. Pep Guardiola má však to štěstí, že prý koučuje tomu „méně náročnému“ z nich.

Pochettino: Kdyby Guardiola trénoval PSG, tak už ho nejméně 8x vyhodili

Umíte si představit, jak by se změnilo Guardiolovo resumé, kdyby byl vyhozen? Tuto otázku si položil bývalý lodivod Paris Saint-Germain Mauricio Pochettino. Podle něj španělský kouč těží z toho, že má velmi shovívavé majitele, kteří ho nevystavují pod každodenní stres a netlačí jej k prvenství v Lize mistrů.

„Když se na to podívám zpětně, nepřijde mi, že bych si s PSG vedl špatně. Potíž je hlavně v tom, že kromě ligového titulu, který je pro tým naší kvality a našeho postavení povinností, vás ještě vedení žene k trofeji v Lize mistrů. A to už není tak snadná věc, když si uvědomíte, že vás v sezoně doprovází zranění a že světová konkurence je stejně hladová jako vy,“ promluvil Pochettino.

„Když si to tak vezmu, pak manažer jako Pep Guardiola má ohromné štěstí, že vede právě Manchester City, kde ty nároky jsou možná vysoké, ale vedení mu koupí každého, koho jen chce, a netlačí ho za každých okolností do vítězství v Lize mistrů,“ přidával.

„Pokud jsem já byl vyhozen za to, že se mi nepodařilo vyhrát Ligu mistrů, Guardiola by měl být vyhozen už aspoň osmkrát. Má štěstí, že jsou k němu majitelé shovívaví,“ nechal se slyšet Pochettino v rozhovoru pro server SPORTbible.