Přijde Manchester United o svou opět zářící hvězdu? Na zlepšujícího se Rashforda letí laso ze San Bernabeua

Pokud by byla potřeba vypíchnout jediného hráče Rudých ďáblů, který se pod novým vedením Erika ten Haga nejvíc zlepšil/vrátil do nejlepší formy, anketu mezi příznivci Manchesteru United by s velkou pravděpodobností ovládl Marcus Rashford.   

Přijde Manchester United o svou opět zářící hvězdu? Na zlepšujícího se Rashforda letí laso ze San Bernabeua

Do nové sezóny vletěl jako raketa. A opět trhá obrany soupeře. Zatímco loni si bilanci 4 + 2 připsal Marcus Rashford za celou sezónu, letos se na stejná čísla dostal po čtrnácti zápasech. A jeho forma opět poutá pozornost. Nejen na Mundialu v Kataru, kde Rashford táhne Anglii a ve třech zápasech zaznamenal tři góly, ale v celé Evropě. Takže o znovuzářící hvězdu United se podle zdrojů anglického deníku Daily Express začal zajímat Real Madrid. A na Old Trafford se pořádají strategické porady, jak zájem Španělů odrazit a Rashforda si zavázat novou dlouhodobou smlouvou. 

Rashfordova současná smlouva totiž má vypršet už v létě, i když United tedy mají opci na 12 měsíců.  Takže United tuto klauzuli hodlají co nejdříve aktivovat, aby získali čas a následně se opřeli do vyjednávání smlouvy nové. Na to má tlačit holandský kouč ten Hag, pro kterého se třiadvacetiletý Rashford měl rychle stát jeden ze základních stavebních kamenů budoucích plánů na navrácení United k někdejší slávě a trofejím. 

Podle informací Daily Express tak po návratu z Kataru bude na Rashforda a jeho právní zástupce čekat nabídka nového kontraktu na čtyři až pět let, přičemž v kolonce “týdenní plat” by se měla objevit číslovka plus mínus 300 000 liber. United podle Daily Expressu zároveň kalkulují s alternativou, že by se Rashford k jejich plánům postavil zády a nový kontrakt podepsat odmítl. V tom případě jsou United údajně ochotni svou hvězdu prodat, kupec nicméně bude muset z bankovního konta vyškrábnout sumu ve výši cca 85 milionů liber. Real Madrid by si to dozajista dovolit mohl. Dá Rashford přednost United nebo Bílému baletu? Dnes na to určitě myslet nebude, večer jej čeká Senegal.